Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Namasírujte se

Zdroj: Profimedia.cz, Archiv výrobců

Máte ztuhlá ramena a ve vašem dosahu není žádný masér? Nevadí. Snadno si poradíte sama. Naše rady pomohou a rychle uleví od bolesti i bez pomoci odborníka.

Uvolněte ztuhlé svaly na nohou

Posaďte se na zem s nataženýma nohama, ruce dejte v pěst a zatlačte jimi na horní část stehen. Pomalu pěstmi sjíždějte dolů ke kolenům. Až budete u kolen, nechte ruce zatnuté a stejnou silou postupujte zpět. Několikrát to zopakujte, bolavé místo masírujete zhruba jednu minutu.

  Masážní podložka Gogo Masážní podložka Gogo Zdroj: Profimedia.cz, Archiv výrobců

Tip Kafe.cz

Masážní podložka Gogo

Je vhodná pro masáž chodidel a zad. Masáží chůzí docílíte úlevy celého těla, posiluje imunitní systém, koriguje funkci vnitřních orgánů. Chůzí po velmi praktické kamínkové podložce Gogo si můžete navodit atmosféru a pocit zdraví prospěšné bosé procházky po oblázkovém mořské pláži.

Cena: 695 Kč (Zdravionline.cz)

Zmírněte bolest předloktí

Levou ruku zatněte v pěst, ohněte ji v lokti a dlaň směřujte vzhůru. Pravou rukou obejměte levé předloktí tak, aby byl palec na horní straně. Otočte levým předloktím tak, že dlaň bude namířena k zemi, pak jí otáčejte zpět. Pravou rukou pohybujte kolem bolavého místa, alespoň 30 vteřin. Totéž opakujte na druhém předloktí.

  Masážní chobotnička Masážní chobotnička Zdroj: Profimedia.cz, Archiv výrobců

Tip Kafe.cz

Masážní chobotnička

Lehké točivé pohyby chapadel na pokožce stimulují konečky nervů, uklidňují nervový systém a zároveň vyvolávají prokrvení masírované části těla. Skvělý a praktický pomocník domů i na cesty.

Cena: 78 Kč (Weve-reha.cz)

Srovnejte si záda

Posaďte se na židli, kolena ohněte do pravého úhlu, chodidla položte na podlahu. Předkloňte se, ruce dejte za záda, aby dlaně směřovaly od vás. Dejte ruce v pěst a dělejte kruhy v oblasti beder po obou stranách páteře. Posouvejte pohyb nahoru. Masáž provádějte alespoň minutu.

  Akupresurní masážní kladívko Akupresurní masážní kladívko Zdroj: Profimedia.cz, Archiv výrobců

Tip Kafe.cz

Akupresurní masážní kladívko

Masážní kladívko pro masáž celého těla. Masáží ulevíte celému tělu, napomáhá k odbourávání celulitidy. Pomůže od bolestí páteře. Masážním kladívkem si můžete záda masírovat sama, kdykoli potřebujete ulevit od bolesti.

Cena: 245 Kč (Zdravionline.cz)

Ulevte bolavým nohám

Posaďte se na židli. Pod levé chodidlo položte masážní míček, pokud ho nemáte, můžete použít třeba tenisák. Zhruba 30 vteřin pohybujte nohou dopředu a dozadu, dalších 30 sekund dělejte s míčkem kroužky. V místech, kde cítíte tlak nebo napětí, můžete trochu přitlačit. Totéž opakujte pravou nohou.

  Masážní ježek Masážní ježek Zdroj: Profimedia.cz, Archiv výrobců

Tip Kafe.cz

Masážní ježek

Masážní ježek – míček s výstupy – je ideálním pomocníkem při každé masáži a doma by vám určitě neměl chybět.

Cena: od 42 Kč dle velikosti (Kubistasport.com)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU