Mohlo by vás také zajímat: Éminence: Péče nejen pro krále nebo Kosmetika s vůní a silou kávy

V listopadu vyrostl v cetru Prahy Beauty day spa salon značky Éminence. Nachází se v prostorách, které na vás dýchnou zvláštní energií a přímo vybízejí k odpočinku a relaxaci. Vyškolený personál tu při kosmetických procedurách pracuje výhradně s organickou kosmetikou, jež se vyrábí podle starých receptur a nese označení bio.

Katka (32): " Když mě ze salonu Éminence pozvali, abych si vyzkoušela jejich celkové ošetření pleti, trochu jsem se lekla. Na kosmetiku totiž pravidelně nechodím, jsem spíš zastáncem masek, peelingů a sér aplikovaných v soukromí své koupelny. Většinou mi tedy v podobných situacích kosmetičky tak trochu vyčiní. Na druhou stranu, možná, že mě právě v Éminence inspirují mé zvyky změnit :-)"

A jak to celé probíhalo?

1. Nejprve na recepci dostávám dotazník, kam musím vyplnit své základní údaje a případné alergie na kosmetiku či její součásti. Pro jistotu.

2. Hned poté se s milou kosmetičkou Katkou odebíráme do jedné z kabin, kde celé ošetření proběhne. Je to tu krásné, fascinuje mě zejména nádherný háčkovaný přehoz na lehátku.

3. Nejprve dojde k odlíčení a vyčištění pleti mlékem.

4. Následuje jemný peeling, který má za cíl zbavit pokožku udumřelých částeček a zanechat ji hezky jemnou a prokrvenou. Zatímco přípravek působí na obličeji, kosmetička se věnuje masáži mých chodidel a lýtek. Je to velmi příjemné.

5. Líbí se mi, že každý přípravek se z obličeje smývá příjemně nahřátým ručníkem, který ke všemu nádherně voní po levanduli.

6. Další součástí ošetření je pleťová maska. Ta prý obsahuje příměs chilli papriček, takže může na kůži malinko štípat a také že ano. Není to ale nepříjemné, spíš vnímám, jak se mi tvář prokrvuje.

7. Působení pálivého chilli je konečně vidět i na fotce níže. Můj obličej získal poněkud rudější odstín a není to proto, že bych se tak moc styděla před objektivem fotoaparátu. Během působení masky si užívám masáž rukou.

8. Po masce následuje manuální čištění pleti. Někde dnes preferují ultrazvuk, tady ale dávají přednost klasice. Přiznávám, že jsem stejného názoru.

9. Pomyslnou tečkou rituálu je masáž obličeje a dekoltu. Je to velmi, velmi příjemné.

Líbí se mi, že všechny produkty Éminence překrásně voní. Příjemné aroma kosmetička před nanesením přípravku odhalí tak, že mi lehce přejede rukou před obličejem a já mám tak možnost vůni zachytit.

"Na závěr musím říct, že jsem trochu změnila názor. Masku a krém si můžu samozřejmě aplikovat doma, ale pravdou je, že to postrádá ten relaxační efekt. Pocit, že se o vás někdo stará, že můžete odpočívat a pustit na chvíli z hlavy všechny starosti, ten rozhodně stojí za to. Když ne jednou za měsíc, tak alespoň jednou za čas, bychom si něco podobného dopřát měli (ať jsme ženy, nebo muži)".

Více informací najdete na www.eminence.cz