Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Na štíhlou postavu a bezchybnou pleť je ideální SYROVÁTKA

Nadváha trápí asi 70% žen. Bohužel většina z nich svůj problém řeší nesprávně. Nezdravá strava ochuzená o důležité látky se pak odrazí na stavu pleti. Ideálním řešením obou problémů je syrovátka. Pomůže vám shodit nějaké to kilo a ještě vyřeší špatnou pleť!

Co to vlastně syrovátka je?

Surovina dříve opomíjená a zatracovaná, nyní znovu objevená a uznávaná pro obsažené látky a pro její účinek. Je to tekutina, zůstávající po odstranění kaseinu z mléka jeho sražením. Syrová syrovátka se ale příliš nehodí ke snižování hmotnosti. Na to je užitečná syrovátka sušená, nejlépe instantní.

Odpad? Ale kdepak!

Sušená syrovátka vzniká jako vedlejší produkt při výrobě sýrů a tvarohu. Pouze nezainteresovaní ji nazývají odpadem, neboť tento produkt obsahuje mnoho užitečného pro náš organismus. Instantní syrovátka je vyvážený nápoj, který zajistí rychlé zásobení všech orgánů potřebnými vitamíny a minerály.

Zdroj: Shutterstock.com, Profimedia.cz a archiv


Intolerance laktózy? Pozor!

Bílkoviny obsažené v syrovátce jsou bohaté na základní aminokyseliny, jako je kyselina listová a pantothenová. Součástí syrovátky jsou vitamíny B1, B2, B6, B12, E a C. Dále obsahuje fosfor, vápník, draslík, sodík a zinek. Obsahuje ale rovněž laktózu, což je mléčný cukr, často způsobující alergii. Osoby s s intolerancí laktózy musejí být proto být velmi opatrné.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky