Rozčesat

Před každým mytím si vlasy pečlivě rozčešte, jedině tak se voda a pečující přípravky dostanou do jejich celé délky.

Namočit

Zapomeňte na letmé ošplouchnutí jen proto, aby byly mokré. Voda se musí dostat do každého pramínku. Zbavíte se tak nahromaděného mazu a nečistot a preventivně snížíte spotřebu šamponu. Mnohem lépe se vytvoří aktivní pěna a při masáži bude účinnější.

Padesátikoruna

Neplatí, že čím víc, tím líp. Jsou-li vlasy dlouho nemyté a mastné, rozetřete v dlaních množství šamponu o velikosti hrášku a vytvořte s vodou jen lehce pěnivou směs. Tu vetřete do délek vlasů. Spláchněte jen pokud byly vlasy před mytím hodně znečištěné, jinak splachovat nemusíte. Tento krok můžete klidně vynechat.

V dlaních rozemněte množství šamponu o velikosti padesátikorunové mince a polštářky prstů zapracujte do vlasů. Zatáhněte drápky, ale vyvíjejte tlak, abyste aktivovaly pokožku hlavy a prokrvily ji. Doporučené množství je dostačují pro všechny délky vlasů, v případě nouze jen stáhněte pěnu od kořínků a masírujte dál. Pokud šampón nepění, přidejte vodu, ne produkt.

Opečovávat

Nakonec do celé délky vlasů vetřete kondicionér. Začínejte u konečků, zbytky naneste přímo k hlavě, pokud se vám vlasy hodně mastí, nanášejte kondicionér jen od půlky délky vlasů. Nechte chvíli působit, většinou 30 sekund až jednu minutu, záleží na tom, co uvádí výrobce. Opět neplatí, že čím déle, tím důkladnější péče. Opláchněte, aby na vlasech nezůstaly stopy po kondicionéru.

Vysušit

Rukama nebo bavlněným ručníkem z vlasů vymačkejte přebytečnou vodu, ale vyvarujte se dření, tahání nebo mnutí, které by narušilo jejich strukturu. A na maximálně deset minut zabalte do bavlněného ručníku. Hotovo.

Šetřit

Během procesu mytí vlasů je několik situací, kdy voda teče zbytečně například, když si nanášíte šampon nebo ždímete vlasy před kondicionérem. Nezapomínejte vypínat vodu. Právě maličkosti jsou to, co tvoří společný cíl. A tím jsou krásné a zdravé vlasy a neplýtvání s pitnou vodou.

Celý postup krok za krokem najdete na tomto videu:

Zdroj: Youtube