Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Muži versus plastika

Muži versus plastika. Jsou pro, nebo proti?
Muži versus plastika. Jsou pro, nebo proti?
Zdroj: www.isifa.com

Co si muži ve skutečnosti myslí o ženách vylepšených plastickými chirurgy? Většina z nich nic moc. Pokud takové „vylepšení“ ovšem vůbec poznají.

Pro začátek jedna dobrá zpráva: podle průzkumu, provedeného nedávno ve Velké Británii, celých 84 procent mužů myslí, že jejich žena by neměla podstupovat žádné zkrášlující lékařské zásahy, botoxem počínaje a liposukcí nebo zvětšením prsou konče. Většina z nich přísahá na „přirozenou krásu“, ať už si pod tím představují cokoli.

Po kom muži touží?

Smutná pravda ovšem je, že když se na ulici otočí za vnadnou blondýnou s mladistvou pletí a plnými rty, ani je nenapadne, kolik takových zásahů může mít za sebou – botoxem počínaje a kolagenovými injekcemi konče – aniž by to vůbec postřehli. Většina z nich je přesvědčena, že žena po plastice musí vypadat jako Cher nebo jako Michael Jackson – zkrátka jako na první pohled umělá kreatura. Zapomínají přitom, že klientkami estetických chirurgů jsou i „přirozené“ hollywoodské krásky jako Jennifer Aniston nebo Salma Hayek. „Pokud si někdo představuje, že tyto herečky by i po čtyřicítce mohly vypadat samy od sebe stále tak skvěle, je opravdu hodně naivní,“ říká doktor Ava Shamban, proslulý plastický chirurg, působící v Beverly Hills.

Plastika

Nedělejte si vrásky z vrásek

Z oněch zbývajících šestnácti procent mužů, kteří by svou manželku na plastiku poslali, by jich největší množství – více než třetina – toužila po tom, aby jejich žena podstoupila liposukci břicha. Na druhém místě (čtvrtina hlasů) se umístila liposukce stehen a na třetím místě (zhruba pětina hlasů) zvětšení prsou. Průzkum naopak ukázal, že s vráskami si většina žen dělá starosti zbytečně: facelift by své manželce doporučilo pouhých 13 % z oněch šestnácti procent (to znamená pouze asi jeden muž z pěti set).

  • To ovšem neznamená, že by drtivá většina byla s postavou své ženy úplně spokojena. Téměř polovina mužů přiznala, že na postavě jejich manželky se podepsalo těhotenství. Většina z nich si však naštěstí nemyslí, že to je důvod, proč svou choť poslat na operační sál.

Plastika

Další pán na Botox!

Existuje však ještě třetí skupina mužů, a to jsou ti, kteří do ordinací plastických chirurgů přicházejí sami. Ať už proto, že se nechají znervóznit soutěživou atmosférou v práci, kde jim konkurují mladší a schopnější, anebo se inspirují u své manželky, která třeba sama podstoupila nějaký úspěšný zákrok. Například počet aplikací Botoxu u mužů v zemích Evropské unie vzrostl za posledních pět let téměř o dvě stě procent.

Na vzestupu jsou také liposukce. Nejčastěji si muži dávají odstranit tuk z břicha, boků a dolní části zad. Většinou ovšem nejde o žádné tlouštíky. „Nejsou to obézní lidé. Většina z nich drží dietu a sportuje. Ale existují určité hranice, co mohou vlastními silami docílit. Liposukci si dopřávají jako odměnu a doplněk svého úsilí,“ říká Richard D´Amico, prezident Americké asociace plastických chirurgů.

Kafe.cz zjistilo:

41 % mužů přiznává, že i kdyby měli dojem, že jejich žena potřebuje plastickou operaci, nikdy by jí to nenavrhli, protože by se k smrti urazila.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky