V průběhu času poprsí přirozeně ztrácí svůj tvar a pevnost,vysvětluje plastický chirurg MUDr. Jitka Vrtíšková z Lékařského domu Praha 7 s tím, že na vině vedle gravidity mohou být i váhové výkyvy nebo jen úbytek elasticity kůže.
Pokud jste spokojená s objemem ňader, ale trápí vás jejich poklesnutí, modelace prsou vám opět navrátí sebevědomí,“ popisuje odbornice na tuto problematiku. „Jestliže chcete přidat poprsí i na objemu, pak lze modelaci kombinovat s augmentací, tedy zvětšením prsou,“ dodává.
Stejně tak můžeme naopak při modelaci prsou redukovat nežádoucí nadměrnou tukovou tkáň a mléčnou žlázu a poprsí zmenšit,“ nastiňuje MUDr. Vrtíšková další variantu zákroku.
Jaký je účinek modelace prsou?

  • 1. Pozvednutí ňader
  • 2. Poprsí získá opět žádoucí tvar
  • 3. Zlepší se celkový vzhled prsou
  • 4. Může upravit i umístění prsních dvorců

Operaci předchází konzultace s plastickým chirurgem, na níž se dozvíte vše o průběhu zákroku, rekonvalescenci, ale i možných výsledcích a rizicích.
Nový vzhled poprsí díky odstranění povolené kůže.
„Na samém začátku zákroku provádíme fotodokumentaci hrudníku, během níž vyměříme způsob modelace poprsí. Následně přímo na hrudník rozkreslíme linie operačních řezů,“ prozrazuje odbornice.
Řezy vede tak, aby odstranily nadbytečnou kůži a případně dle přání pacientky i tukovou tkáň. Podle MUDr. Vrtíškové pak sešitím operačních ran dochází k opětovné modelaci prsou. „Upravit samozřejmě můžeme i pozici prsního dvorce,“ dodává. Do operačních ran také zavádí drén, který minimalizuje riziko komplikací spojených s krevními výrony.
Hrudník na závěr fixujeme elastickým obvazem, který spolu s drénem obvykle odstraňujeme při prvním převazu. Obvaz pak nahrazujeme elastickou modelační podprsenkou,“ uzavírá MUDr. Vrtíšková.

Co od modelace prsou očekávat?

  • Zákrok se provádí v celkové anestezii a na klinice strávíte jeden či dva dny
  • Po operaci je třeba nosit po dobu asi šesti týdnů elastickou podprsenku, která zajistí správné zhojení poprsí
  • Návrat do zaměstnání bývá podle charakteru práce možný po dvou až třech týdnech po zákroku, náročné fyzické aktivity a sporty je vhodné omezit asi na dva či tři měsíce
  • Vzhled jizev zlepší laser i tlaková masáž
  • Tak jako po každé operaci zůstávají na kůži i po modelaci prsou jizvy. Ty mívají obvykle tvar obráceného písmene T, které vedou od prsních dvorců a podél obvodu prsou.

Jejich hojení a minimalizaci napomáhá použití samovstřebatelných stehů. Po zhojení ran je vhodné ošetřovat jizvy silikonovými či jinými vyživujícími a hydratujícími gely a pro maximální zlepšení jejich vzhledu můžete podstoupit ošetření laserem, které je ještě více vyhladí a zjemní,“ uzavírá MUDr. Vrtíšková s tím, že stav jizevnaté tkáně významně zlepšují také pravidelné tlakové masáže.
Více o zákroku se dozvíte zde: http://www.plasticka-chirurgie.us/nase-sluzby/kombinovana-operace-modelacni-a-augmentacni/