Novinářům to řekl předseda správní rady nadace a přednosta dětské kliniky Fakultní nemocnice Olomouc profesor Vladimír Mihál. Dárci mohou přispět v milionovém projektu Zdraví na prodej, který dnes nadace odstartovala.

"Lidé si mohou koupit libovolný počet bodů z grafického obrazu na webu www.milionovyprojekt.cz. Celkový počet bodů dá milion korun. Nemocní dostanou milionovou šanci, která jim může znovu vrátit to nejcennější, co my všichni máme - zdraví," uvedl profesor.

Nadace byla založena v roce 1997 v Olomouci. Pomáhá financovat výzkum protinádorových léčiv a diagnostiky rakoviny v laboratoři experimentální medicíny, která působí při olomoucké dětské klinice. Tamní vědci přispěli již k metodám genetického vyšetření pacientek s rakovinou prsu a v současné době se zaměřují zejména na diagnostiku genetických změn plicních nádorů a leukémie.

"Momentálně pracujeme na třech skupinách látek, některé jsou už v pokročilém stadiu a klinicky zkoušené. Víme, že by léky měly velmi dobře fungovat na rakovinu plic a některé typy leukémií," shrnul profesor.

Další peníze na výzkum přidá nadace z několika společenských, kulturních a sportovních akcí, na nichž chce zároveň propagovat zdravý životní styl jako prevenci zhoubného onemocnění.

Termíny konání jednotlivých benefičních akcí sledujte v našem Kalendáriu.

Zatím můžeme prozradit, že nadaci podpoří známé české osobnosti: houslový virtuóz Pavel Šporcl, fotografové Pavla Hodková a Jan Saudek, modelka Vlaďka Erbová, cvičitelé aerobiku Olga Šípková a Václav Krejčík, módní návrhářka Jiřina Tauchmanová nebo zpěvačka Tereza Černochová.

Partner pro zdraví podporuje Nadaci

Partner pro zdraví je letos mediálním partnerem Nadace Rakovina věc veřejná, takže se můžete těšit i na zajímavé soutěže, ve kterých budou hlavní výhrou vstupenky na některé benefiční akce.

Nadaci samozřejmě můžete také finančně podpořit osobně nebo přivést na tuto chvályhodnou myšlenku svého zaměstnavatele: http://www.milionovyprojekt.cz/cs/rady-pro-darce

Zdroj: ČTK, NRVV

Přebráno z www.ppzdravi.cz