Microblading je moderní forma úpravy obočí, která zajišťuje jeho dokonalý tvar. Proces, kterým se to děje, vzdáleně připomíná tetování. Na rozdíl od tradičního tetování, při kterém se používá tetovací pistole, se ale při tzv. microbladingu používá nástroj ve tvaru čepele s malými jehličkami, který vytváří tahy podél obočí podobné vlasům a nanáší pigment na povrch pokožky. Výsledek? Přirozeně působící chloupky obočí, které mohou vydržet rok i déle v perfektním stavu.

Takže i když microblading technicky spadá do kategorie tetování, nejde o trvalý proces jako u tradičního tetování. "Inkousty" používané při microbladingu jsou jiné, protože při kosmetickém tetování se používají menší pigmentové částice. Kromě toho se microblading od tetování odlišuje i způsobem aplikace, upozorňuje cosmopolitan.com. Pigment se nanáší povrchově na kůži, takže jej tělo nakonec metabolizuje, což vede k tomu že časem vymizí - na rozdíl od tetování, které proniká do hlubších vrstev pokožky a je trvalé.

Jaké jsou výhody a nevýhody microbladingu?

Jednou z výhod microbladingu je jemný a decentní vzhled, který tato metoda úpravy obočí zajišťuje. Použitý pigment a způsob jeho aplikace vytvářejí přirozenější vzhled ve srovnání s tradičním tetováním, které bývá neprůhledné a jasné. Postupem času barva na obočí mírně zesvětlá, zatímco u blednoucího klasického tetování může na jeho okrajích vzniknout až jakýsi modrozelený nádech.

Ale i když microblading oproti tetovanému obočí nabízí mnoho výhod, je třeba zvážit i možné nevýhody. Neustále se měnící trendy v obočí mohou představovat výzvu pro ty ženy, které chtějí zůstat neustále trendy. Pokud patříte k lidem, kteří přizpůsobují svůj make-up aktuálním trendům, nemusí být microblading nejlepší volbou. Místo toho se rozhodněte pro jemné, přirozené obočí, které můžete stále měnit podle potřeby.

Microblading vydrží až tři roky, aplikace může bolet

Často skloňovanou otázkou ve spojitosti s microbladingem je, jak moc bolestivý je to zákrok. Popravdě: může být poněkud nepříjemný, ale míra bolesti se u jednotlivých osob liší, píší stránky healthline.com. Navíc si buďte jisti, že vaše kosmetička na obočí před zákrokem nanese znecitlivující gel, který zajistí vaše pohodlí. I tak si zákrok budete uvědomovat. Mnohé ženy bolest přirovnávají ke škrábání kočky nebo pinzetě na obočí, takže i když může jít o nepříjemný pocit, dá se zvládnout.

Možná vás také zajímá, jak dlouho microblading vydrží. Obvykle zůstává viditelný jeden až tři roky, v závislosti na typu vaší pleti, informuje allure.com. U mastnějších typů pleti dochází k rychlejšímu blednutí. Po roce si můžete všimnout určitého vyblednutí, ale microblading bude stále vidět. Třetí rok od aplikace bude už ale téměř neznatelný. To samozřejmě neplatí v případě, že se rozhodnete pro pravidelné retuše každých 12-18 měsíců. S nimi pak můžete udržet vaše obočí dokonalé i v průběhu let.

Drahý zákrok, který vyžaduje následnou péči

Nyní je na čase probrat, kolik takový zákrok stojí. Cena microbladingu se liší v závislosti na různých faktorech, jako je místo vašeho bydliště nebo pověst a zkušenosti toho, kdo tuto úpravu obočí provádí. Můžete ale očekávat, že zaplatíte od 3 do klidně i 10 tisíc korun.

Zásadní roli v této úpravě obočí hraje i proces hojení, kterému po zákroku musíte věnovat určitou péči. Je důležité dodržovat pokyny, které dostanete. Prvních sedm dní byste se měli vyvarovat silného pocení, přílišenému máčení obočí ve vodě nebo jeho vystavování slunci. Pokud bezpodmínečně musíte fyzicky pracovat, namažte si obočí antibiotickou mastí, abyste udrželi rány po zákroku čisté a sterilní. Úplné zhojení obočí po microbladingu trvá obvykle zhruba měsíc. Během prvních 5-7 dnů se může objevit zarudnutí, otok a strupy, což je normální. Strupy byste si neměly nijak nípat nebo loupat, abyste si nezanesly obočí infekcí a zajistili správné hojení.

Díky důsledné péči po zákroku a pravidelným retuším se pak můžete těšit poměrně dlouhou dobu z krásného a bezproblémového obočí. Klidně i několik let. Než se ale pro microblading rozhodnete, poraďte se vždy raději dopředu s nějakým odborníkem, zda je pro vás opravdu tou správnou volbou.

Související články