Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Menší zadek a větší prsa díky jediné operaci

Jak zmenšit zadek a zvětšit prsa? Pomůže speciální operace
Jak zmenšit zadek a zvětšit prsa? Pomůže speciální operace
Zdroj: Profimedia.cz, Cytori

Svět už pár let dobývá revoluční metoda pro ženy, které touží po štíhlé figuře a velkých prsou. Vyvinuli ji vědci ze společnosti Cytori a je opravdu fascinující. Ostatně, podívejte se na grafiku uvnitř.

Jak to funguje?

Během operace, která trvá jen pár desítek minut, lékaři odsají tuk z vašeho břicha, zadečku či lýtek, vyfiltrují z něj kmenové buňky a ty injekční stříkačkou aplikují do vašich prsou. V prvních týdnech v „hrudní partii“ nepocítíte žádné změny. Nechte ale kmenové buňky pracovat a během půl roku se vaše poprsí zvětší až o dvě čísla. Navíc vypadají – oproti mnohdy nepovedeným silikonovým „melounům“ - podstatně přirozeněji.

Liposukce, Operace, Prso, Tuk

Není to zadarmo

Procedura, která stojí kolem sta tisíc korun, byla původně vyvinuta pro ženy, které přišly o prsa kvůli rakovině a pro které není implantát vhodný. Vědci dlouho hledali cestu, jak využít vlastní tuk ke zvětšení poprsí. Léta se to však nedařilo, protože tělo tuk vstřebalo a ňadra po pár měsících opět „splaskla“. Vyfiltrované kmenové buňky tuto nevýhodu nemají – tělo totiž vlastní kmenové buňky nikdy nevstřebá. „Díky liposukci pacientka zhubne a následně jí zvětšíme poprsí tak, že nikdo nepozná, že je umělé,“ zní motto americké společnosti.

Jak to funguje?

Liposukce, Operace, Prso, Tuk 

  1. Začíná to klasickou liposukcí...
  2. Při té je tuk odsát z břicha.
  3. Ve speciálním přístroji se tuk odstředí a zbudou kmenové buňky, které se musí propláchnout ve slaném roztoku.
  4. Roztok s kmenovými buňkami se vstříkne do prsou, která pak po dobu zhruba šesti měsíců rostou.

Kafe.cz zjistilo

  • Jen v Evropě si ročně nechá zvětšit prsa asi půl milionu žen.
  • První zvětšení prsou sahá až do roku 1895. Tehdy v německém Heidelbergu použil doktor k vyrovnání velikosti prsů tuk z ženiných hýždí. Tehdy se ovšem nesetkal s velkým úspěchem, protože prsa záhy ztratila tvar – tuk se totiž vstřebal.
  • Podle výzkumů mají ženy s prsními implantáty větší sklon k sebevraždě. Páchají ji až třikrát častěji než ženy s přirozenými ňadry.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky