Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Máte ráda ping-pong? Vtipný nápad je tu

Zdroj: www.yankodesign.com, Profimedia.cz

Zapomeňte na to, že byste měla hrát ping pong jen v hale. Brzy si budete moci zahrát třeba někde mezi vaší kuchyní a obývákem... A bez šoupání nábytkem.

Sport stolní tenis nebo také ping-pong není nutné nijak dlouze představovat. Patří mezi míčové hry, je sportem nekontaktním, a dá se hrát jak ve dvouhře, tak ve čtyřhře. K tomu, abyste si ho mohli zahrát, nepotřebujete mnoho, snad jen hodně prostoru kolem stolu a dvě pálky speciálně určené pro tento sport.

Prostor byl problém? Už nebude...

A právě onen prostor je kamenem úrazu pro všechny milovníky tohoto sportu, kteří nemají místo, kde by stůl rozložili. Dnes už ale nemusí zoufat. Dva mladí návrháři ze sousedního Německa Tobian Fraenzel a Martin Lukasczyk přišli s řešením.

Zdroj: www.yankodesign.com, Profimedia.cz

Sklopit dveře a jedem...

Všechno, co k vaší hře budete potřebovat, jsou jedny pořádně pevné a speciálně upravené dveře. Zdá se vám to nesmyslné? Ale není. Představte si, že nebudete mít klasické dveře, které by byly upevněny v pantech. Budou to zkrátka dveře sklápěcí, takové, které budete moct překlopit do vodorovné polohy. Pevnými body, podél kterých se budou dveře sklápět, budou vždy středy podélných stran. Když je sklopíte, budou dveře rovnoběžné s podlahou.

Vtipné a jednoduché

Potom už jen stačí sehnat si ping-pongovou síťku, nakreslit na dveře potřebné čáry, sehnat spoluhráče a opřít se do toho. Trochu nepohodlný a limitující může být rám dveří, ne všichni mají doma pohodlné dva metry široké dveře, ale i na takovou překážku si hráči časem zvyknou. S trochou vynalézavosti na straně designérů, by bylo zajímavé zjistit, jestli jsou dveře uzpůsobeny hráči, který chce trénovat sám se sebou proti dveřím.

Zdroj: www.yankodesign.com, Profimedia.cz

Další návrháři s fištrónem!

Pokud byste ale raději přišli »k hotovému« a dveře jednoduše koupili, takovéto ping-pongové dveře by již měly být v nejbližší době k dostání. Protože ceny pingpongových stolů se pohybují v řádech tisíců korun, rozhodli se další dva návrháři přijít s takovým nápadem, který vás nebude stát víc než pár korun.

Londýn jako první

Kromě takových dveří přišli designéři Tithi Kutchamuch a Luka Stepan s projektem »Any Table, Ping Pong Table« (Každý stůl může být ping-pongový stůl). Na londýnské výstavě se tak snažili ukázat, že nezáleží na velikosti, materiálu, tvaru či typu stolu. Stačí dobře upevnit síťku a začít hrát. Klání se tak udála třeba na kulatém jídelním stole, kterému posloužil zelený ubrus s bílými pruhy jako hřiště.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Odpočívat? Tak to nedokážu

Nechcete, anebo neumíte odpočívat? Máte pocit, že vám stále něco uniká, a že jakákoliv chvilka oddechu je pro váš byznys či práci prostě nepřípustná?…

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU