Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Mám miminko X.: Letní nástrahy

Zdroj: profimedia.cz, lavera.cz, drogerie2.cz, pro-deticky.cz

S malým miminkem přibývá spousta starostí a povinností. A zvlášť v létě, kdy na ně čeká množství různých nástrah, od spálení až po klíště! Jak miminko chránit? To vám prozradíme v posledním dílu našeho seriálu.

1. Slunění

V otázce kolem slunění kojenců jsou odborníci za jedno – pobyt dětem do jednoho roku se na slunci nedoporučuje vůbec. Pokožka malých dětí totiž nemá žádnou ochranu proti škodlivému záření, protože melamin se teprve tvoří. Že se případné spálení zahojí? To sice ano, ale lékaři je dávají do přímé souvislosti s rakovinou kůže v dospělosti! Je proto dobré dítě před sluncem maximálně chránit, i když to není vždy snadné – a možné. Pokud máte malé miminko, vyplatí se dodržet několik zásad – jezdit s kočárkem ve stínu, a ve chvílích, kdy po sluníčku přejíždíte, chránit dítě slunečníkem, plenkou, vhodným oblečením apod. a v opravdu parných dnech nevycházet s miminkem mezi 11. a 15. hodinou. Důležitá je také pokrývka hlavy. I když se snažíte, sluníčku se nelze vyhnout zcela, a tak máte další možnost – namazat rizikové partie speciálním krémem určeným pro kojence.

Tipy Kafe.cz

Zdroj: profimedia.cz, lavera.cz, drogerie2.cz, pro-deticky.cz

Daylong Baby (dříve MicroSun Baby)

Daylong Baby je speciální preparát určený na ochranu kůže kojenců. Ochrany před UVA a UVB zářením se dosáhne pomocí mikropigmentů, které vytvoří na kůži jemný, prakticky neviditelný film. Ten odráží nebezpečné UV záření. V oblasti ochrany před UVA splňuje produkt vysoké nároky australské normy. Faktor ochrany před UVB je 30. Daylong Baby neobsahuje parfém ani chemické filtry, proto je zvlášť vhodný pro kůži kojenců a malých dětí. Na rozdíl od přípravků s chemickými filtry je možné přípravek Daylong Baby aplikovat bezprostředně před kontaktem se sluncem.

Cena: 236 Kč

 

Zdroj: profimedia.cz, lavera.cz, drogerie2.cz, pro-deticky.cz

Lavera Sun Senstiviv

Mléko s SPF 20 pro kojence a děti poskytuje citlivé pokožce aktivní, 100% minerální ochranu před UVA, UVB a UVC slunečním zářením. Díky jemné, krémové konzistenci se snadno nanáší. Výtažek z Bio heřmánku zklidňuje případné podráždění, olej z broskvových jadérek pokožku posiluje a chrání. Vitamíny C a E chrání buněčné membrány a účinná látka z kvasnic posiluje imunitu pokožky.

Cena: 495 Kč

 

2. Koupání

Podobně jako s opalováním, je to i s koupáním. Malá miminka na veřejné koupaliště nepatří a do bazénu už vůbec ne. Koupání na veřejném koupališti se nedoporučuje do roku věku, pokud se nejedná o specializovaný kurz na plavání kojenců. Voda bývá příliš studená a miminkům navíc hrozí infekce.

3. Klíšťata a komáři

V letošním roce, kdy je klíšťat opět více než jindy, je potřeba dát dobrý pozor – a to i na miminko. Pokud je máte jen v kočárku, je velmi málo pravděpodobné, že se k němu klíště, které žije většinou do 60 cm od země, dostane. Navíc je můžete chránit pomocí síťky proti hmyzu připevněné přímo ke kočárku. Velký pozor musíte ale dát, pokud si s miminkem hrajete v trávě. V tom případě je dítě lépe chránit – vhodným oděvem a repelentem, který je určený pro citlivou dětskou pokožku. K dostání jsou různé formy – spreje, pěny, nebo mléka. U malých miminek je lepší nanášet repelent jen na oděv a v každém případě se vyhnout rukám, které si děti stále dávají do úst a repelent by je mohl podráždit. Použití repelentu má i tu výhodu, že chrání před obtížnými komáry. Můžete jej také nastříkat přímo na síťku proti hmyzu.

Tipy Kafe.cz

Zdroj: profimedia.cz, lavera.cz, drogerie2.cz, pro-deticky.cz

Off repelent pro děti

Off repelent pro děti je určený k ochraně před klíšťaty a bodavým hmyzem – komáry a ovády. Nanáší se v malém množství na pokožku, na níž vytváří ochranný film.

Cena: 89 Kč

Zdroj: profimedia.cz, lavera.cz, drogerie2.cz, pro-deticky.cz

Ultrazvukový odpuzovač hmyzu

Specializované repelenty pro miminka od narození vyrábí značka Chicco. Můžete si vybrat z provedení ve formě spreje, gelu, ubrousků nebo roll on. K dispozici je i tyčinka po štípnutí hmyzem. Pokud chcete něco opravdu speciálního, můžete dítěti připevnit na oděv malý ultrazvukový odpuzovač, který funguje na baterie a obtížný hmyz od něj odhání.

Cena: 259 Kč

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU