Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Mám miminko VIII: Jak zabavit kojence

Zdroj: profimedia.cz

Maminky s malými miminky to znají – kojence, který nechce spát a nudí se, není rozhodně lehké zabavit. A zvlášť, pokud si ještě sám s hračkami nehraje. Přinášíme vám několik tipů na věci, které na miminka zabírají.

1. Kolotoč nad postýlku

Hrací kolotoč je věcí, do níž se vyplatí investovat. Miminko může mít postýlku plnou plyšáků, ale první měsíce se o ně nezajímá a ani na ně příliš nereaguje. Kojence však dokáží zabavit věci, které se točí či míhají nad jeho hlavou. A proto je takový kolotoč zcela ideální. Každé miminko začne sice zajímat v jinou dobu a vydrží na něj koukat různě dlouhý čas, ale i tak se vyplatí. Pustíte mu kolotoč a třeba i stihnete uvařit.

Kolotoč Fischer-Price

Kolotoč Fischer-Price

Barevný kolotoč nad postýlku Deštný prales děťátko určitě zaujme. Hraje několik uklidňujících melodií, včetně zvuků deštného pralesa, točí se na něm opička, tygřík a slon a večer promítá pohybující se hvězdičky po celém pokoji. Motivy jsou na kolotoči umístěny tak, aby na ně miminko vidělo dobře z polohy vleže a navíc funguje na dálkové ovládání!

Cena: 1 400 Kč (babyzoom.cz)

2. Deka s hrazdičkou

Dívání se na kolotoč miminko po nějaké době omrzí, a tak pro ně můžete mít připravenou další aktivitu – deku s hrazdičkou. Prodávají se v různých tvarech, velikostech a tloušťkách, stejně jako s odlišnými funkcemi a samozřejmě v přímo úměrných cenách. Pokud chcete deku pro úplně malé miminko a nemáte doma moc místa, můžete zvolit takovou, kterou lze položit na vaši postel či do dětské postýlky a až si dítě dohraje, můžete ji snadno složit a uschovat. Na trhu jsou i deky multifunkční, které využijete i tehdy, je-li dítě starší – jednoduše sundáte hrazdičku a hračky umístíte do připravených otvorů na okraji deky.

Hrací deka Stonožka

Hrací deka Stonožka

Malá pestrá stonožka – to je ideální hrací deka do bytů, které neoplývají nadbytkem místa. Je dlouhá necelý metr a široká 46 cm, a tak ji můžete vložit i do dětské postýlky. Zabaví miminko pohledem, dotykem i zvukem. Polstrovaná podložka má podporu pro hlavu a krk a skvělé hračky – plyšového motýlka, hrací kytičku a houpající se zrcátko. Odnímatelná hrazdička se dá připnout k postýlce. Snadno se zavře zipem, a tak se hodí i pro cestování.

Cena: 960 Kč (beruskakocarky.com)

Hrací deka Tropický ostrov

Hrací deka Tropický ostrov

O poznání více aktivit nabízí hrací deka Tropický ostrov. Je také o pořádný kousek větší (124x108 cm), a tak se hodí do bytů a domů s dostatkem prostoru. Navíc se dá – díky voděodolné podložce – použít i venku, například na zahradě. Součástí deky jsou dvě hrazdičky. Po krajích jsou umístěny speciální úchyty tak, aby mohly být umístěny libovolně nad dekou – křížem přes sebe nebo rovnoběžně. Do úchytů je možné připevnit i hračky s aktivitami, které jsou součástí balení, stejně jako nafukovací podložka pro ležení na bříšku, které podporuje posilování krčních a zádových svalů, dále závěsné hračky a dětské zrcátko.

Cena: 1 712 Kč (nunynek.cz)

3. Houpací lehátko

Další možností, která miminko dokáže zabavit, je houpací lehátko. Nejen, že si ho tak můžete vzít s sebou třeba do kuchyně, nebo na zahrádku, ale ještě rozvíjíte pohybové a rozumové schopnosti dítěte, jeho koordinaci, důvtip, rozumové schopnosti a vnímání. Na trhu je celá řada lehátek vhodných pro děti různého stáří a s odlišnými aktivitami. Pokud chcete děťátko co nejvíce zaujmout, vyberte si takové, které ho pohoupe a ještě mu zahraje melodie. Součástí by vždy měla být hrazdička s hračkami.

Lehátko Capria Barnaby Buton

Lehátko Capria Barnaby Buton

Originální lehátko od anglické značky Mamas&Papas má několik výhod – miminko pohoupe, a to buď jemnou vibrací, anebo v rytmu tlukotu srdce a navíc mu k tomu zahraje. Vybrat si můžete jemnou melodii, anebo zvuky přírody, či moře. Má jednoduché ovládání, a tak si můžete snadno regulovat i hlasitost hudby, či intenzitu vibrací. Vhodné pro děti od narození cca do 6 měsíců (9 kg). Součástí je odnímatelná hrazdička a bezpečnostní pásy. Funguje na baterie.

Cena: 1 740 Kč (mamasandpapas.cz)

Houpací lehátko do 18 kg

Houpací lehátko do 18 kg

Lehátko je možné nastavit do dvou poloh – stabilní a pohyblivé, a tak v něm můžete svůj poklad i nakrmit. Opěradlo můžete sklopit a využít je tak pro malinké miminko, větší děti se pak mohou houpat samy, neb lehátko snadno přeměníte v křesílko a přidáte jej do výbavy dětského pokoje.

Cena: 1 918 Kč (batolatko.cz)

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky