V rodném Mexiku se na Josého umění dívají skrz prsty, zbytek světa ale jásá

José je opravdový mistr svého řemesla!
José je opravdový mistr svého řemesla!

Kosmetické tutoriály patří na internetu mezi jedny z nejsledovanějších videí vůbec. José nezapadá v davu, ale vytváří něco extra. Co na tom, že je muž.

Muž mezi ženami

Sociální sítě jsou zahlcené lidmi, kteří se chtějí prosadit. S kosmetickými tutoriály jako by se poslední dobou roztrhl pytel a mezi silnou konkurencí je těžké vyniknout. Jednou z nejvýraznějších postav tohoto oboru není podle očekávání žena, ale muž - mexický rodák José.

Pravá tvář

José je sám sobě modelem a na tvář si maluje jedinečné abstrakce. Proměny, kdy se nechá inspirovat filmovými hrdiny jako Spider-man, Grinch nebo Joker, jsou neoblíbenější. Každý jeho nápad je ale originální. Umí vytvořit dojem masky, více očí, medu, šachovnice, duhy, tygra, animé, puzzlí nebo čarodějnice Uršuly z Malé mořské víly.

Jose jen málokdy ukazuje svou pravou tvář.

Jeho pravá tvář je sice známá, ale ukazuje ji čím dál tím méně. Jako by se za vrstvy make-upu skrýval. Možná ale jen chce, aby za něj promlouvala práce. Právě ta ho totiž žene kupředu. V roce 2016 se make-up guru setkal se svým idolem. Krátké setkání s Kim Kardashian, která je Josého velkým vzorem, způsobilo velký zlom a novou vlnu popularity. Na kosmetickém veletrhu si padli do oka a vznikla spolupráce, která trvá dodnes. Mají totiž velice podobný styl líčení a společný projekt už klepe na dveře. 

Ve dvou se to lépe táhne

José není vlk samotář a fanoušky čas od času potěší, když se spojí se svými kolegy a vytvoří bláznivé looky. Nejčastěji spolupracuje se svou nejlepší kamarádkou Brook Tiffany nebo podobně do makeupu a proměn nadšenou Nikitou Dragun.

Mimo obor

Jeho práce s make-upem je bezchybná, ale sám José vzbuzuje několik otázek ohledně své orientace. I když mu drtivá většina fanoušků připisuje náklonnost ke stejnému pohlaví, on sám to nikdy nepotvrdil a na společenské akce chodí zásadně sám. Možná se bojí, že by přiznaná homosexualita zasadila ránu jeho popularitě.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky