Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lymfatické masáže patří mezi nejnudnější procedury, ale efekt stojí za to!

Zdroj: Shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (7)

Mízní soustava je pro drtivou většinu lidí neznámá. Přitom má v těle velmi důležitý úkol, kdy propojuje mezibuněčné prostory s krví. Nepodceňujte její správnou funkci.

Víc než kosmetické ošetření

Školácké chyby se dopouští ty ženy, které chodí na lymfatické masáže jen proto, aby ztratily pár centimetrů po obvodu a zbavily se nenáviděné celulitidy. Její projevy zmírní, ale opomíjí jiné a zcela zásadní účinky.

Vstávat a cvičit

Probuzení lymfy v těle je běh na dlouhou trať. Většinu žen ale odradí vysoká cena. Proč se vydávat z peněz kvůli pár nenápadným hmatům, když můžete těžce vydělané peníze investovat do lávových kamenů, čokoládových zábalů nebo masáže bambusovou tyčí, po které vám ještě dlouho zůstane památka. Odpověď je velice jednoduchá. Lymfa je složitý systém, který je spojen s téměř všemi tělesnými funkcemi, ale stojí v pozadí, a tak je mu přikládán minimální význam. Stahy svalů aktivují různé procesy v těle a účinně bojují proti mnohým zdravotním komplikacím.

  • Chronická únava
  • Otoky končetin
  • Křečové žíly
  • Bolesti hlavy
  • Infekční choroby dýchacích cest
  • Odvod odpadních metabolických produktů
  • Podpora imunity a funkce orgánů
  • Zmírnění kožních problémů

Tělo je jako puzzle. Musíte mít všechny dílky pohromadě, abyste mohli složit celý obrázek.

Lékař nebo kosmetička?

Nahromaděné uzlíky pod kůží je třeba rozmělnit a mízu pustit zpět do oběhu. Na jedné straně stojí finančně náročné manuální masáže ve zdravotnických zařízeních, na straně druhé jsou mnohem levnější kosmetické salony, které nabízí přístrojovou lymfodrenáž a postup je vždycky stejný bez ohledu na stav klientky. Stejně jako se účinky fungující lymfy projeví se zpožděním, i problémy spojené se špatně provedenou nebo příliš silnou drenáží si dají na čas. A náprava bude stát víc než díru do rozpočtu.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU