Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Limonádová dieta: 10 dnů, 4 kg dole

Zdroj: Profimedia.cz

Uvažujete o jarní detoxikaci a hubnoucí kúře v jednom? Pak by vás mohla zaujmout tzv. limonádová dieta...

Limonádová dieta, javorová čistící kúra či superčistič – to všechno jsou názvy pro jedno a totéž – dietu, která je známá již od roku 1976, ale ve Spojených státech patří podle magazínu The Time i letos mezi desítku nejpopulárnějších! Jako první s ní přišel Dr. Stanley Burroughs a jejím původním záměrem byla léčba žaludečních vředů. Záhy se však rozšířila nejen po USA, ale také po Evropě, a to nejen jako skvělá detoxikace, ale i oblíbená dieta.

Pročišťující citronáda

Kromě toho, že při limonádové dietě ztratíte nějaké to kilo, má tu výhodu, že je skvělou detoxikací pro organismus. Pročistí vám ledviny a trávící trakt, zlepší kvalitu krve, odplaví usazeniny z cév i kloubů, z těla vyplaví škodliviny a tím pomůže i při kožních problémech a alergiích. Vedle pozitivních zdravotních účinků také zrychlí metabolismus – díky čemuž hubnete. Ono ani není divu – během deseti dnů, kdy dietu držíte, vlastně neděláte nic jiného, než pijete speciálně připravenou citronádu, a to v množství 10 až 12 sklenic denně.

Citrony, sirup a kajenský pepř

Jestli se rozhodnete tuto dietu vyzkoušet, musíte si připravit několik surovin, které na následující dny budete potřebovat. V první řadě je to dostatek citronů, jenž budou vaším hlavním zdrojem obživy. Dále je nezbytný javorový sirup, kajenský pepř (chilli) a kvalitní pitná voda. Javorový sirup je ideální s označením Grade B nebo C, který jsou chuťově méně výrazný. Důležité je zvolit 100 % pravý sirup, nejlépe bio, protože právě on bude po dobu diety tím, kdo vám do těla dodá důležité minerály a vitaminy. Bez problémů jej dnes zakoupíte ve specializovaných prodejnách, nebo na internetu.

Až 12 sklenic denně

A jak správně limonádu připravit? Smíchejte dvě lžíce čerstvě vymačkané citrónové šťávy se dvěma lžícemi javorového sirupu, přidejte 1/10 lžičky kajenského pepře a zalijte dvěma deci kvalitní vody – vše dobře promíchejte. Každá sklenice limonády obsahuje asi 109 kalorií, proto se jich doporučuje vypít 10 až 12 denně. Minimální množství, které do sebe musíte dostat, je 6 sklenic.

Na jídlo zapomeňte

Během diety je zakázáno jakékoli jídlo, ale budete-li mít žízeň, můžete popíjet neperlivou vodu, anebo mátový čaj. Zapomenout musíte na kávu a alkohol. Aby vaše detoxikace a dieta v jednom byly co nejúčinnější, měla byste každé ráno nalačno vypít navíc slaný nálev, který získáte smíchání litru vody a dvou lžic mořské soli bez jodu. Večer si pro zvýšení účinku čištění organismu můžete dopřát projímavý čaj.

Skončete opatrně

Ovšem pozor, aby byla detoxikace účinná a vy jste si nezpůsobila zdravotní problémy, je třeba, abyste se po ukončení vracela velmi opatrně k běžnému stravovacímu režimu. Jíst normální potraviny byste měla začít až čtvrtý den po skončení kúry. První den (resp. 36 hodin po ukončení) se doporučuje pít pouze džus z vymačkaných čerstvých pomerančů, druhý den jej doplnit zeleninovou polévkou, třetí den navíc přidat ovoce a zeleninu a až čtvrtý den se vrátit k běžné stravě. Podle zkušeností těch, kteří dietu zkusili, máte možnost lehce změnit jídelníček a vynechat sladká a tučná jídla, která vám údajně nebudou vůbec chutnat. Tedy alespoň zpočátku.

Kafe.cz zjistilo:

  • Průměrný váhový úbytek se podle žen, které dietu vyzkoušely, pohybuje mezi 3 až 4 kilogramy za deset dní.
  • Limonádovou dietu vyzkoušela řada celebrit, například Beyoncé ji držela před natáčením filmu Dreamgirls.
  • Stejně jako u jiných detoxikačních kúr se může stát, že vás potkají zdravotní problémy – bolesti hlavy, zvracení, slabost či deprese, které by však měly rychle odeznít. V případě, že nevíte, zda kúru kvůli zdravotnímu stavu můžete zahájit, poraďte se s lékařem.
  • Limonádovou dietu můžete držet i déle, dokonce až 40 dní. Optimální délka je však deset dní. To, že je vaše tělo vyčištěno, poznáte podle toho, že váš jazyk bude najednou bez bílého povlaku.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Mozek: Co o něm nevíte?

Je řídicím orgánem nervové soustavy. Používá jej každý, ačkoliv míra využití se může lišit. Přesto o něm možná ještě mnohé nevíme. Třeba – jaké…

Akční letáky