Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lidské tělo a jeho zázraky: Když se z tělesné vady stane přednost

Zdroj: Instagram.com
Prohlédněte si všechny fotografie (18)

Lidské tělo je učiněný zázrak. Jak jinak si vysvětlit, co všechno je možné? Oči roztodivné barvy, kožní poruchy, které ale nemusí vždy vypadat odpudivě, některé naopak působí naprosto skvostně, či jizvičky, které lze přetvořit v umělecké dílo. Podívejte se do galerie, jaké krásy dokáže matka příroda a samozřejmě také geny vytvořit. 

Třeba taková Winnie Harlow, která se vlastním jménem jmenuje Chantelle Brown-Young, se narodila s neinfekční kožní poruchou vitiligo, při které se z kůže ztrácí kožní pigment. Nemoc se projevuje světlými skvrnami na kůži nepravidelných tvarů, nejčastěji okolo prstů, úst, očí, genitálu, kloubů a třísel. Z postižených míst mohou vyrůstat chloupky též se ztrátou pigmentu. Touto poruchou byl prý zasažen i král popu Michael Jackson. Zpočátku si kůži přebarvoval make-upem na tmavo, poté naopak na světlo. Proto došlo k jeho podivné přeměně z černocha na bělocha. 

Ostatně i u nás v Česku máme pár slavných osobností, které mají vitiligo, ať už více či méně. Například komik Bolek Polívka i jeho dcera Kamila Polívková. Dále herečka Lenka Krobotová nebo hudebník Ivan Král. Dříve byla nemoc považována za genetickou mutaci, nyní už se na ní ale nahlíží daleko pozitivněji. Navíc nemoc vitiligo má svůj vlastní mezinárodní den, který případá na 25. června. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky