Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lauren: Rakovina se šíří rychlostí blesku, přesto není rezignace v plánu!

Lauren
Lauren
Zdroj: Instagram
Prohlédněte si všechny fotografie (16)

Rakovina patří právem mezi nejděsivější diagnózy. Je těžko léčitelná a psychicky zdrtí jak samotného pacienta, tak jeho nejbližší. Lauren se ale s nepřízní osudu pere po svém.

Jednou a dost

Lauren se narodila jako prostřední dítě. Byla zdravá, čilá, neposedná, učenlivá a hravá. Nic nenasvědčovalo tomu, že v jejím těle nehrají všichni čerti, ale zárodky agresivní rakoviny. Před třemi lety začali rodiče pozorovat změny v jejím chování a nepřirozené bulky na noze. Tentokrát ale nešlo o modřiny ani podlitiny, na které byli zvyklí z jejího neustálého lezení po stromech a zdolávání překážek. Rakovina v konečném stadiu a Ewingův sarkom, který je tak vzácný, že postihuje jednoho pacienta z milionu, z nich udělal hromádku neštěstí. Nebyli to lékaři ani vidina uzdravení, ale právě sama Lauren, kdo jim dokázal, že to nemusí znamenat konec všech dnů.

Stále dokola

Od té doby je na nekonečné tour po nemocnicích a je vystavena nejvyšším dávkám ozáření. Bohužel nejsou dost silné, aby zahubily rakovinové zárodky a zabránily jim v dalším šíření. Nohu se zachránit nepodařilo. Ani to ale Lauren nezastavilo, velice brzy se s protézou spřátelila a dnes leze po horách a exceluje na horolezeckých stěnách.

Je k nezastavení. Je k nezastavení. Zdroj: Instagram

Když už to vypadá, že se blýská na lepší časy, objeví se nový melanom nebo bulka, která na čas zmaří všechny naděje. Přesně takový scénář se odehrál minulý rok, kdy se na vršku hlavy začala klubat malá boule a rostla téměř každým dnem. Z velikosti golfového míčku byl během pár týdnů nádor o průměru 20 centimetrů. Lauren byla okamžitě převezena na prestižní kliniku Mayo, kde opět absolvovala dobře známé kolečko po chemoterapiích a ozařování.

Naděje

Klasická léčba určená pro typ rakoviny, která není v tak pokročilém stadiu, už Lauren nestačí. Naštěstí se objevily léky, které si pohrávají s genetikou a mohly by průběh nemoci výrazně zpomalit. I když rodina neztrácí naději, vyhlídky nejsou moc dobré. A tak si užívají každý den, který mohou prožít spolu. Pochyby a vyhoření by jen urychlily cestu ke konci.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky