Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Laserová depilace chloupků: Co o ní nevíte

Zdroj: Profimedia.cz, archiv výrobců

Začalo to holením, pokračovalo voskem, depilačním krémem, cukrovou i orientální epilací. Není však na čase říci »dost!«? A zbavit se nežádoucího porostu navždy? A kolik to stojí?

Oželet nové kousky v šatníku

Jednou z mála možností, jak s nežádoucím »osrstěním« řádně zatočit, je oželet několik nových kousků v šatníku, vzít místo kolegyně noční směnu a ušetřené a vydělané peníze investovat do nákladné, ale dosti účinné a hlavně trvalé laserové epilace. Odstranění chloupků pomocí laserového paprsku je vcelku nebolestivou metodou, pomocí které se zničí jejich kořínky. A vy se konečně budete moci těšit ze sametově hladkých končetin či jemné pleti bez nutnosti neustálých udržovacích epilačních nebo depilačních zásahů.

Laser: miluje tmavé ochlupení!

Každé seriózní pracoviště své klientky předem upozorní, že základním předpokladem úspěšného výkonu je, má-li klientka chloupky v barvě havraních perutí. Laserový paprsek totiž reaguje s tmavým kožním barvivem melaninem. Chloupky pak tvoří jakýsi hromosvod pro tepelnou energii, která po něm obrazně řečeno sjede jako blesk a zničí odolnou vlasovou cibulku – folikul. Světlé, ale i šedé chloupky, bývají k uvedené metodě bohužel naprosto resistentní.

Jak to probíhá?

V dobrém dermatologickém zařízení vás nikdy neošetří bez předchozí konzultace a komplexního zhodnocení vašeho problému. Při objednávání vám sestra doporučí, abyste se před i během kůry vyhnula slunění inkriminovaných partií a návštěv solárií. Též byste chloupky neměla asi 6 týdnů před ošetřením vytrhávat, ale pouze holit, stříhat, popřípadě odstraňovat pomocí krému. Doba zákroku se pak odvíjí od velikosti ošetřované plochy. Například odstranění ochlupení kolem prsních dvorců bývá záležitostí dvou minut! Bolestivost zákroku je minimální, budete pociťovat pouze lehké štípaní. Patříte-li mezi citlivky, je možné hodinu před výkonem aplikovat znecitlivující mast.

Ošetření se musí opakovat

Smutná zpráva pro všechny bojovnice s nežádoucím porostem bude, že ošetření bývá nutné několikrát opakovat, aby bylo dosaženo kýženého efektu. Každý chlup i vlas totiž během svého růstu prochází třemi fázemi, na laser pak pozitivně reaguje chloupek, jenž je v tzv. aktivní růstové fázi (anagen). Čím víc chloupků se nachází v anagenu, tím je aktuální zákrok úspěšnější. Dá se tedy říci, že počet zákroku záleží tak trochu na štěstí.

Tipy Kafe.cz

Kam za laserovou depilací?

Praha
Více informací o depilaci v hlavním městě naleznete například na stránkách kliniky Laser Esthetic s.r.o. Orientační ceny se určují dle oblastí, kde zákrok chcete provést. Například depilace podpaží či oblasti bikin vyjde na 3500 Kč, a lýtek či stehen na 9500 Kč.

Brno
V Brně můžete za účelem depilace navštívit například Laserové lékařské centrum. Odstranění chloupku v podpaží vás zde vyjde cca na 2700 Kč, na lýtkách na 7700 Kč a na stehnech na 8000 Kč.

Olomouc
Pokud pocházíte z Olomouce, můžete navštívit Ave Laser Centrum. A na kolik vás zákrok vyjde zde? Depilace podpaží se pohybuje od 3000 Kč, lýtka můžete mít bez chloupků již od 5000 Kč a stehna od 7500 Kč.

České Budějovice
V Českých Budějovicích vám depilaci nabízí Institut lékařské kosmetiky. Cena depilace podpaží se zde pohybuje od 1200 do 1800 Kč, lýtek od 4800 do 6400 Kč a stehen od 5200 Kč.

Čím zklidnit pokožku po depilaci? Kafe.cz radí:

Tělové mléko SSS, Avon

Na zklidnění pokožky po depilaci můžete použít například tělové mléko SSS od Avonu. Zjemňuje a hydratuje podrážděnou pleť a zanechává ji sametově jemnou.

Cena: 150 Kč

www.obchodnicentrum-kosmetika.com

Emulze, Payot

Emulze po epilaci na obličej a tělo 3 v 1 Payot zpomaluje, zeslabuje a zastavuje růst chloupků, zklidňuje a utišuje podráždění způsobené epilací, intenzivně hydratuje pleť, která je jemnější, hladší a osvěžená, čistá a hydratovaná.

Cena: 1445 Kč

www.perfumezilla.com

Kuličkový deodorant, Bourjois

Na depilovanou pokožku v podpaží můžete bez obav nanést deodorant Bourjois, aniž byste se museli bát podráždění. Obsahuje výtažek z vrby, který potlačuje pach a vlhkost, pokožku zklidňuje a zpomaluje růst chloupků.

Cena: 99 Kč

www.kosmetika.tv

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky