Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kyseliny v našem těle: Jak s nimi zatočit

Zdroj: www.zelenepotraviny.com, Profimedia.cz

Jste často unavené, máte záněty močových cest, bolí vás hlava? To všechno způsobuje přebytek kyselin. Změňte svůj jídelníček a jezte zelené potraviny!

Z historie víme, že naši předkové konzumovali z převážné části potraviny zásadotvorné (až z 80 %). Náš současný jídelníček je však silně kyselinotvorný.

Co to způsobuje?

Spolu s nedostatkem pohybu, který také ovlivňuje naše pH, je naše tělo vystaveno poměrně vysokému náporu kyselosti. Samozřejmě se s tímto faktem tělo chce vypořádat samo. Tam, kde je zapotřebí nižší kyselosti ubírá a přidává na jiných místech – tedy vzniká překyselení, například v močových cestách a nebo v ústech. K neutralizaci kyselin tělo spotřebuje velké množství minerálů, což může zapříčinit osteoporózu či poruchy paměti.

Zdroj: www.zelenepotraviny.com, Profimedia.cz

Odkyselovací kůra

V boji proti kyselinám se osvědčují speciální kůry. Prvním krokem je, že vyloučíte ze svého jídelníčku tyto potraviny: bílý chléb a pečivo, maso, mléko a výrobky z mléka, kávu, alkohol, cukr. Nahradíte je obilovinami (pšenice, pohanka), kořenovou zeleninou, brokolicí, mořskými řasami. Dalším krokem je příprava nápojů z mladých rostlinných výhonků a sladkovodních řas. Ty mají vysoký obsah minerálů, posilují imunitu, snižují kyselost, působí v prevenci před rakovinou, působí na zácpu.

Tipy Kafe.cz: Zelené zdraví

Alfaalfa – tento pojem obvykle označuje semínka vojtěšky seté. Své jméno získala z arabštiny a překládá se jako »otec všech potravin«. Naklíčená semena obsahují až 40 % bílkovin, vitamíny C, D, E, K, B, draslík, železo, vápník, fosfor. Je vhodná zejména pro sportovce a osoby v rekonvalescenci. Semínka se přidávají do salátů, omáček, polévek i na maso. Lze ji jednoduchým způsobem naklíčit, nebo koupit jako preparát.

  Zdroj: www.zelenepotraviny.com, Profimedia.cz

Alfalfa

Formule pomáhá alkalizovat a detoxikovat organismus, mírnit akutní i chronické záněty prostaty a močového měchýře a posilovat imunitu. Napomáhá při trávení, proti nechutenství a nadýmání. Podílí se na hojení žaludečních vředů, neboť neutralizuje kyselé žaludeční šťávy. Vede ke zklidnění artritických a revmatických bolestí.

Cena: 458 Kč (120 tablet)

Chlorella – nejbohatší zdroj chlorofylu. Jedná se o sladkovodní řasu bohatou na celou řadu vitamínů, stopových prvků, 60 % bílkovin, aminokyselin a dalších látek. Tato mikroskopická smaragdově zelená řasa komplexně detoxikuje organismus, podporuje imunitu a zpomaluje stárnutí. Její zásadotvornost ulehčuje práci našim přirozeným obranyschopným systémům.

  Zdroj: www.zelenepotraviny.com, Profimedia.cz

Chlorella (Energy)

Chlorella je bioinformační přípravek vyrobený a balený za nejpřísnějších ekologických podmínek, díky čemuž si uchovává přirozeně vysokou nutriční hodnotu. Lisované tablety Chlorella obsahují sladkovodní řasu Chlorella pyrenoidosa. Látky v ní obsažené stimulují imunitní systém, zlepšují funkci střev, chrání buňky před účinky volných radikálů a podporují detoxikaci organismu. Chlorella působí také na regeneraci buněk a hojení ran, zlepšuje odolnost vůči stresu a snižuje tělesné pachy.

Cena: 495 Kč (200 tablet)

  Zdroj: www.zelenepotraviny.com, Profimedia.cz

Kameninová dóza na chlorellu

Na 600 tablet chlorelly, důležitá součást při užívání zelených potravin. Není nic lehčího než mít dózu na viditelném místě, vzít si chlorellu a jít, nežli otevírat šuplík, a rozbalovat sáček a teprve potom si vzít.

Cena: 120 Kč

Mladý ječmen – respektive šťáva z něj pomáhá na celou řadu neduhů. Obsahuje jedinečný antioxidant (glykosyl isovitexin), který pomáhá v boji s astmatem, kožními problémy, artritidou, cukrovkou, oběhovým systémem, rakovinou a dalšími nemocemi.

  Zdroj: www.zelenepotraviny.com, Profimedia.cz

Mladý ječmen

dávka na tři měsíce, 180g prášku čisté vylisované šťávy

Cena: 1690 Kč

  Zdroj: www.zelenepotraviny.com, Profimedia.cz

Šejkr na mladý ječmen

Cena: 50 Kč

 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky