Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Výjimečné křišťálové děti: Mohou být i velmi problematické. Jak je poznáte?

Jak poznáte, že je vaše dítě křišťálové?
Jak poznáte, že je vaše dítě křišťálové?
Zdroj: Shutterstock.com
Jak poznáte, že je vaše dítě křišťálové?

Mohou být málomluvné, zapomnětlivé a vybíravé v jídle, ale zato vás odzbrojí moudrým pohledem a vnímavostí. Máte-li doma dítě, které je citlivé, miluje přírodu, ke hře mu stačí pár kamínků a nepotřebuje soutěžit s ostatními, možná jde o dítě křišťálové.

Křišťálové děti přicházejí do našeho světa, aby v něm nastolily harmonii a utlumily nesmyslný hon lidstva za materiálními hodnotami. Může vám připadat, že křišťálové dítě je málo ambiciózní, jeho životním cílem není vydělávat co nejvíc peněz a oslnit okolí v nejdražším autě. Křišťálové dítě už odmalička chápe, že to pravé štěstí lze najít ve vlastní ulitce a v citech sdílený s nejbližšími.

Dítě tohoto druhu nerozlišuje mezi drahou elektronickou hračkou a nabarveným oblázkem. Možná se zabaví lépe těmi oblázky, protože vše, co pochází přímo z přírody, poutá jeho pozornost. Zvláštní vztah má ke zvířatům, s nimiž se umí dorozumět na nevědomé úrovni. Bude vám domů nosit žížalky a různé odporné brouky a rozplývat se, jak jsou roztomilí.

Když se ve škole pořádá nějaká soutěž a spolužáci se předhánějí, kdo bude první, křišťálové dítě nechápe, proč je pro ně prvenství tak důležité. Nechá druhé, ať soutěží, a mezitím si v klidu nakreslí obrázek.

Tvůrčí činnost má pro něj větší význam než sportovní výkony a samé jedničky na vysvědčení. Překvapí vás, jak vyspělá může být jeho fantazie a výsledná tvorba. Místo domečku a sluníčka nakreslí noční oblohu nebo fantastickou neznámou krajinu.

U některých křišťálových dětí může vzniknout podezření na autismus nebo Asperergerův syndrom. Jejich verbální schopnosti mohou zůstat upozaděny, protože si rozvinuly komunikaci na neverbální, až telepatické úrovni. Někdy se vám zdá, že nerozumí tomu, co říkáte. Je to proto, že více naslouchají vašim pocitům než slovům. Umějí se vcítit do druhých a pochopit jejich rozpoložení, aniž by to vyjádřily nahlas.

Citlivá je nejen jejich duše, ale i tělo a orgány. Z tohoto důvodu se mezi křišťálovými dětmi vyskytuje hodně alergiků. Jejich strava by měla být jednoduchá, přírodní, oproštěná od chemických přísad. Křišťálové dítě bude s radostí chroupat syrovou mrkev, ale odmítne vám třeba vynikající svíčkovou, která je pro něj příliš "komplikovaná".

Co však křišťálové děti zaručeně spojuje, je láska k blízkým a ke všemu živému. Jejich objetí zahřeje u srdce a doslova z vás odplaví stres. Křišťálové dítě vás naučí život víc prožívat a dívat se na svět pozitivním pohledem.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU