Krásná v každém věku? Ano, jde to a dokonce i bez drahých kosmetických zákroků!

Síla make-upu je neuvěřitelná.
Prohlédněte si všechny fotografie (19)

Stárnout nechce nikdo, je to ale součást života, a tak je potřeba věk přijmout. Velice často mají ženy přes čtyřicet takové poznámky jako "já už to nějak dožiju" a používají termín "klidné stáří". Přitom čtyřicítka není vůbec žádný věk, právě naopak. Máte za sebou pár let, kdy jste určitě udělala nějaké chyby, z kterých jste se poučila a teprve teď začíná ta pravá zábava. Co k tomu můžete ještě přidat? 

Hlavní myšlenkou, která by nás měla provázet celý život, je být v pohodě. Naučte se mít věci tzv. u zadku. Co nedokážete ovlivnit, to prostě neřešte. Vaše dítě řeší problémy s láskou? Poprvé se rozešlo? A co s tím zmůžete? Buďte tu pro svého potomka, vyslechněte ho a pokud je mu již 18, vemte ho na pivo, víc ale nechte na něm a neřešte jeho potíže. Děti se musí naučit přebírat zodpovědnost za svůj život samy. 

Najděte si nějakého koníčka, kterému budete věnovat čas. Mít na krku jen domácnost, děti a manžela je trochu sterotyp a nuda. Nechte také partnera tu a tam něco uklidit nebo uvařit. A jestli partnera nemáte, tak sama sobě občas dovolte ten luxus neuklidit celý byt. Buďte rebelka, hoďte si nohy na stůl a čtěte si časopis namísto luxování. 

Místo luxování můžete dělat i fůru jiných věcí. Třeba se konečně naučit načesat si pořádnou kremroli, na kterou se chystáte už takovou dobu, nebo se naučit dělat super stíny. Ostatně make-up vám může velmi pomoct s další důležitou věcí, kterou ani mnoho žen po čtyřicítce neumí. Přijmout sama sebe. Se svým věkem, s klepajícími se stehny, striemi po porodu a celulitidou. Povíme vám tajemství. Tohle máme na těle všechny! 

To ale neznamená, že i když si řeknete: "Dobře, mám povislá prsa, lepší už nebudou, budu je mít ráda", máte na svůj vzhled zanevřít, právě naopak. Krásně nalíčená dáma, kterou těší každý pohled do zrcadla, je sebevědomá, má se ráda a má radost sama ze sebe, působí vždy pozitivněji než strhaná mamina v teplácích a s mastným drdolem. Jen se podívejte do galerie, je plná důkazů. 

Tohle všechno vám může přinést jen a jen užitek. Mnoho žen říká, že po letech s jedním partnerem již necítí takový žár jako na začátku vztahu, což je dost možné. Po dvaceti letech dochází velmi často i k nevěrám, věřte ale, že vylepšováním svého vzhledu a tím vylepšováním své duše, budete pro svého muže jako úplně nový člověk a on nebude mít potřebu dívat se na jiné ženy. Jiná pro něj totiž budete vy. 

A mimochodem, nechte mu také dostatek volnosti. Ať jde klidně na pivo. Není totiž nic horšího než zákazy a příkazy a kdo by stál o někoho, kdo se k vám vrací jen proto, že MUSÍ. Není lepší, když se k vám vrací proto, že CHCE?! 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky