Pokud jde o vzhled, monarchie klade velký důraz na bezchybnou úpravu. Zkoumají se proto i ty nejmenší detaily jako jsou nehty. Podle odborníka na královskou etiketu Williama Hansona osloveného webem thesun.co.uk existují preferované barvy, pokud jde o lak na nehty. Zářivé odstíny, jako je ostře červená a jasně růžová, jsou obecně považovány za nevhodné pro oficiální příležitosti, zejména v období smutku. Za přijatelné se naopak za všech okolností považují jemně nebo tmavě růžové odstíny.

Pravdou ale je, že většina královských dam se občas odchýlí od očekávaných neutrálních tónů, upozorňují stránky womanandhome.com. Rebelie se v tomto případě neštítí ani princezna Kate, která nedávno během veřejného vystoupení překvapila volbou nápadně červených nehtů, které by si třeba královna Alžběta II. nikdy nevybrala.

"Vulgární" Meghan a decentní královna

Když už mluvíme o zesnulé královně Alžbětě, ta se i v lakování nehtů držela zavedené etikety. Volila buď průhledný odstín nebo neutrální růžový tón, který dokonale doplňoval její odvážné a barevné oblečení.

Jenže zesnulá královna ctila tradice jako nikdo druhý. Například taková vévodkyně Meghan jako by si libovala v jejich porušování. V roce 2018 způsobila značný rozruch, když se zúčastnila předávání British Fashion Awards s tmavě zbarvenými nehty. Mluvilo se o tom, že královna považovala její odstín za "vulgární".

Čím dál větší svoboda

I princezna Eugenie se někdy odchýlí od doporučených barev a s nehty si trochu "zazlobí", na rozdíl od Sophie, vévodkyně z Edinburghu. Tato dáma totiž s grácií předvedla celou řadou odstínů od hezkých neutrálních tónů růžové až po moderní šedé barvy.

Asi ani nemá smysl poznamenávat, že nehty princezen a vévodkyň jsou vždy bezvadně upravené, i když se urozené dámy rozhodnou pro výraznější barvy laku na nehty. Takže ačkoli mohou existovat určité zásady a preference vycházející z královské etikety, v posledních letech je čím dál víc zřejmé, že se individuální vyjádření v rámci královské etikety stále více toleruje.

Související články