Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Konec světa 2012. Bude, nebo ne?!?

Konec světa. Bude nebo ne?!?
Konec světa. Bude nebo ne?!?
Zdroj: www.Thinkstock.cz

Téma „konec světa“, které se poslední dobou neustále omílá dokola, mě víc a víc znepokojuje. Copak toho na člověka není už tak dost?

Věčné nervy při plnění pracovních povinností, šéf na hlavu, po práci nakoupit, uvařit, uklidit, padnout únavou, vdát se nebo nevdát, víkendy na stavbě, nemocný děda, mladší bratr v permanentních průšvizích a věčně vyšilující máma na telefonu. No a do toho všeho ještě konec světa. Tak jak to teda vlastně je? Nemám raději hodit nohy na stůl, vypustit všechny pozemské starosti, stres, půjčit si v bance větší obnos peněz, odletět na Seychely a čekat na ten konec?

Proroctví kazatele: Konec světa 2011 

V hlavních televizních zprávách hlásili, že ve tři hodiny ráno přijde konec světa. Byla sobota večer 21. května a já seděla zrovna s přáteli u vína. Naše diskuze se díky této reportáži stočila logickým směrem. Bouřlivě jsme řešili konec světa až do půlnoci, vytahovali zaručená fakta z knih a časopisů, ale žádného rozumného konce jsme se samozřejmě nedobrali.

Americký kazatel Harold Camping, který s tímto proroctvím přišel, dokázal doslova zblbnout celé Spojené státy. Již několik měsíců dopředu o konci světa informovaly billboardy, noviny i plakáty na autobusových zastávkách. Kolem kazatele se tak díky masové kampani utvořila skupina stoupenců, která byla na konec světa připravena.

  • V neděli ráno jsem se probudila a první, co mě napadlo, bylo: „Ha, jsem živá!“ A přiznávám, že se mi značně ulevilo.

Země

Konec světa 2012

Po pár dnech byla v televizních zprávách reportáž informující o Campingových přívržencích. Prodali své majetky, odešli ze zaměstnání a jelikož žádný konec nepřišel, jsou teď jaksi nahraní a neví, co si počít dál. V té samé reportáži vystoupil i prorok Harold Camping a veřejně se omluvil, že svět 21. května neskončil. Nemáme však věšet hlavu, jen se trochu spletl ve výpočtech. Ten opravdový konec světa prý přijde přesně o 5 měsíců později, tedy 21. října 2011.

Mayský armagedon

Nejznámější proroctví o konci světa přichází od starých Mayů, kteří kdysi dávno vypracovali důmyslný kalendářní systém. Podle něj dokázali Mayové, nejvyspělejší a nejinteligentnější z indiánských kultur, předpovědět mnohé přírodní katastrofy a dokonce i války, které během let opravdu proběhly. Podle jejich systému se však 21. prosince 2012 kalendář zastaví a dál už nepokračuje. V ten den TO má přijít a podle Mayů celý svět zanikne.

Dopis čtenářky KAFE.cz  a odpovědi našich spolupracovníků

Bude v roce 2012 konec světa?

Je pravda, že předpověď starých Mayů mě znepokojuje poměrně dost. Nedávná zemětřesení na Haity a v Chile, která měla blížící se konec světa odstartovat, mě v neklidu jen utvrzují. Existují však studie různých vědců, které tvrdí, že se možná stane jen NĚCO. Snad nějaké úkazy na obloze? Dokonce jsem četla teorii o UFO, kteří mají ten den přiletět na návštěvu. To už se mi zdá hodně mimo.. . Ale kdo ví?

Přečtěte si:

Konec světa 21. 12. 2012

Myslím, že s blížícím se prosincem 2012 na sebe bude strhávat pozornost stále více podivínů, kteří budou do světa vykřikovat, že konec světa se blíží. Budou přicházet s novými termíny, kdy TO přijde a které bude většina lidí přecházet snad jen mávnutím rukou.

  • Věřím tomu, že 24. prosince 2012 si užijeme stejně příjemné Vánoce jako každý jiný rok.

Jak jsem psala již na začátku, každá další informace o konci světa vykřičená do světa mě znepokojuje. Co se však má stát, to se stane a já si kvůli tomu zatím nebudu kousat nehty, ani se zbytečně ještě více nervovat. Protože po stresových situacích se mi mastí pleť. A to mě v tu danou chvíli také dost znepokojuje.

  • Užívejte…

Tip kafe.cz

2012

Známý český cestovatel Miloslav Stingl se ve své knize 2012: Mayové, jejich civilizace a zánik světa věnuje Mayům dost podrobně. Popisuje v knize mayské paláce a pyramidy, jejichž tajemství a záhady se snaží rozluštit. Zároveň si však klade otázku, proč Mayové předpověděli, že 21. prosince 2012 dojde k oné obrovské katastrofě, která má zničit celý svět. (JOTA)

A co si o konci světa myslí autor knihy Miloslav Stingl?

Nemyslím si, že 21. prosince 2012 svět zanikne. Možná snad dojde k nějakému astronomickému úkazu, takovému, který snad dokázali Mayové díky svým fantastickým astronomickým znalostem předpovědět, na den přesně vypočítat. Tedy na onen den v roce 2012.“
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Pečujte o celé tělo

Jak pečovat o své tělo před létem

Počasí už někdy svádí k nošení sukní a tílek, a proto musíme vypadat svěže. Vyzkoušejte naše tipy, které se vám budou hodit ještě předtím, než…

Akční letáky