Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak nepřibrat v karanténě

Zdroj: profimedia
Prohlédněte si všechny fotografie (6)

Karanténa nás drží doma, máme omezený pohyb a honí nás mlsná. Přinášíme ověřené tipy, jak udržet chutě na uzdě a nepřibrat. 

Na situaci, kdy je celá rodina doma a všichni se plouží z jednoho konce bytu na druhý, nejsme zvyklí. Každých pět minut někdo nahlédne do lednice a uzobává. Vytvořte jasný plán, co a kdy se bude jíst. Bude vás to stát trochu času a stání u plotny, ale vyplatí se to. Navíc volný čas má teď mnoho lidí, tak proč ho nevyužít ku prospěchu?

Všechno jídlo si připravte hned ráno nebo den předem, stejně jako to dělají úspěšné fitnesky, které si musí udržet štíhlou figuru celoročně. Nachystejte si třeba misku s jogurtem, vločkami a ovocem k snídani, jablko ke svačině, k obědu připravte plátek masa a rýži se zeleninou, ke svačině hořkou čokoládu a ořechy a k večeři vaječnou omeletu se sýrem a corny rohlíkem. Díky tomu budete mít jasný přehled o tom, co kdy máte jíst. Na každý chod se budete těšit a nebudete se bezhlavě natahovat po každé sladkosti či jiné nezdravosti.

Zásoby

Karanténa sice umožňuje nákup potravin, ale drtivá většina lidí si vytvořila zásoby předem. Ve velkém nakupovali konzervy, polotovary, velké pytle s rýží, pečivo, instatní polévky a sladkosti. S takovým jídelníčkem si štíhlou postavu neudržíte. Nechte všechno na pozdější dobu a pro případ nouze. Máte-li z čeho vařit, vařte. Zpracovávejte zavařeniny a sterilovanou zeleninu a připravujte hutná jídla z pomalého hrnce nebo remosky.

Naplnovaný jídelníček ze zásob, které jste si nakoupili, vyvěste na lednici. Budete mít přehled o množství jídla, které ze zásob odeberete.

Každý den připravte jednoduchý dezert, který zažene chutě na sladké. Ideální je chia pudink, hrníčkový muffin nebo ovocná miska.

Kouzlo aplikací

Čas strávený doma je ideální pro nastavení režimu pomocí chytrých aplikací. Díky nim si snáz osvojíte zdravé návyky.

  • Pitný režim
  • Množství přijatých kalorií a živin
  • Obličejová jóga
  • Protažení (ruce, nohy, krční páteř)
  • Kegelovy cviky
  • Zdravý spánek

Pohyb

Na omezeném prostoru se cvičí těžko, ale není to nemožné. Můžete se zapojit do některé z mnoha výzev, které zaplavily sociální sítě, nebo si vytvořit svůj vlastní cvičební plán. Díky pravidelnému pohybu si udržíte formu.

30 dřepů - nohy na šíři ramen, klesejte do polohy, abyste měli stehna rovnoběžně se zemí, nestoupejte na špičky, ruce natažené před sebou.

30 výpadů - střídavě dělejte výpad pravou či levou nohou. Nohy se snažte dostat do pravého úhlu a zadní nohou se dotknout kolenem podložky.

30 lehsedů - jednoduchý cvik, který známe už ze školy. Lehněte si na zem, pokrčte nohy do pravého úhlu, dejte ruce za hlavu a zvedejte se do sedu z podložky.

Odpočinek

Současná situace je náročná především psychicky. To, že většinu času pobýváte doma, ale neznamená, že nejste vyčerpaní. Neponocujte a dbejte na kvalitní a dostatečně dlouhý spánek. Stres je jednou z největších překážek při hubnutí a správném fungování lidského organismu.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky