Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na lyže III.: Další tipy v zahraničí

Už dvakrát jsme vám přinesli tipy, kam do ciziny vyrazit na lyže. Nyní vám přinášíme další destinace v Rakousku, Francii a Itálii, které stojí za návštěvu. Vyberete si?

Rakousko

Kappl

Pro Kappl, útulnou vesničku v tyrolském údolí Paznauntal, platí označení malá, ale hezká. Na rozdíl od mnoha jiných rakouských lyžařských středisek tady nestojí obří hotelové komplexy. Místo nich tu najdete malé penziony s rodinnou atmosférou. Když se ráno probudíte, majitelé vám rádi připraví horkou kávu a koláče. Vždyť jste jejich hosty a o ty je třeba dbát! Lyžařům se o Kapplu musí zdát, vždyť v okolí na ně čeká oblast Kappl-Dias. Pyšní se devíti výtahy a 40 kilometry skvěle upravených sjezdovek. Dětem pak Kappl nabízí unikátní, šest kilometrů dlouhou přírodní sáňkařskou dráhu. Svištět po ní můžete ve dne i v noci, protože je vybavená nočním osvětlením.

Informace na internetu: www.bergbahnenkappl.at

Cena 1 denního skipasu: 35,50 EUR (dospělý), 21 EUR (dětský)

St. Anton am Arlberg

Tato typicky tyrolská vesnice pod 2 811 metrů vysokou horou Vallugou je kolébkou alpského lyžování. Důkazem toho, že městečko hrálo vždy důležitou roli v lyžařských sportech je fakt, že tady stojí pomník Hanse Schneidera (1890-1955). Právě on dovedl arlberskou lyžařskou školu k dokonalosti. A aby toho nebylo málo, narodil se tu i Karl Schranz, který byl nejlepším sjezdařem světa. Dnes je Sankt Anton am Arlberg místem, kde se setkávají ctitelé hlubokého sněhu. K dispozici mají desítky a desítky sjezdovek, lanovek i vleků, u nichž se nikdy netvoří fronty.

Informace na internetu: www.skiarlberg.at

Cena 1 denního skipasu: 42,5 EUR (dospělý), 25,5 EUR (dětský)

Uttendorf

Středisko pod Kitzbühelskými Alpami a Vysokými Taury nepatří mezi nejznámější lyžařské regiony, a tak ho masy turistů dosud neobjevily. Ale ctitelé pohodového lyžování znají tento zasněžený kout Rakouska už dávno. Oproti ostatním rakouským střediskům je totiž o poznání levnější. A navíc se tady skvěle lyžuje. Pomocí lanovek a vleků se dopravíte do vysokohorské lyžařské oblasti se zaručeným sněhem až do výše 2 600 metrů. Kromě toho se můžete věnovat i dalším aktivitám – bruslení, sáňkování, curlingu či jízdě za koňským spřežením.

Informace na internetu: www.uttendorf.com

Cena 1 denního skipasu: 29 EUR (dospělý), 20,5 EUR (dětský)

Francie

Alpe D‘Huez

Pokud vás láká život filmových hvězd a známých podnikatelů, pak vězte, že ve středisku Alpe D´Huez je hustota jejich výskytu vyšší než kdekoliv jinde. Ano, právě sem míří mnohé známé tváře. Právem, protože středisko je celý rok velmi slunné, ale přitom jsou zde ideální sněhové podmínky. Díky tomu se zde lyžuje už mnoho desítek let (v Alpe D‘Huez byl dokonce zřízen první lyžařský vlek ve Francii). Milovníci adrenalinu určitě využijí údajně nejdelší sjezdovku v Evropě – Sarenne. Je dlouhá kolem 16 kilometrů a zdoláte při ní převýšení dva kilometry. I rodiny s dětmi si zde přijdou na své, protože kromě hrůzostrašných tratí zde naleznou i zcela bezpečné svahy pro začínající lyžaře.

Informace na internetu: www.alpedhuez.com

Cena 1 denního skipasu: 39 EUR (dospělý), 29 EUR (dětský)

Itálie

Monte Bondone

Tajemně znějící název označuje samostatný masiv Italských Alp, který se tyčí nad metropolí italských Tyrol Trentem a údolím řeky Adige. První sjezdovky jsou kousek na městem, už od 1 200 metrů výšky. Nejvyšší trati začínají na špičce masivu (vrchol Monte Palon 2 090 metrů). Najdete zde pečlivě upravené sjezdovky pro lyžaře-amatéry i svahy, na kterých by si vylámal zuby nejeden zkušený sjezdař. Všechny tratě jsou vybavené sněžnými děly, takže i v případě nepříznivého počasí na nich můžete bez problémů jezdit. Středisko je příjemné a poklidné a svahy zalité sluncem.

Informace na internetu: www.montebondone.it

Cena 1 denního skipasu: 39 EUR (dospělý), 31 EUR (dětský)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky