Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na lyže II.: Itálie a Švýcarsko

Zdroj: Profimedia.cz

Minulý týden jsme vám přinesli pár tipů, kam vyrazit na lyže v Rakousku a ve Francii. Nyní pro vás máme pokračování. Vezměte rodinu a vyrazte do Itálie či Švýcarska!

Itálie

 

Tonale – Ponte di Legno

Tato lyžařská oblast se rozkládá na pomezí regionů Lombardie a Trentino. Turisté se mohou ubytovat ve střediscích Tonale nebo Ponte di Legno, která jsou obě velmi příjemná. Každé ráno pak stačí nastoupit do skibusu a zamířit vstříc prosluněným svahům. Na sjezdovky, jichž je zde 91 kilometrů, vás pak doveze kolem třiceti lanovek, výtahů a vleků. Na ledovci Presena se lyžuje prakticky celoročně. Náročným lyžařům jsou určené severní svahy v Tonale i Ponte di Legnu. Maminky s caparty, kteří na lyžích teprve hledají rovnováhu, pak ocení jižní svahy v Tonale, kde je dostatek odlehlých míst s nepatrným sklonem sjezdovky. Po denním lyžování pak doporučujeme koupel v bazénu v Ponte di Legnu.

Informace na internetu: www.adamelloski.com

Cena 1 denního skipasu: 34 EUR (dospělý), 21 EUR (dětský)

 

Alta Valtellina

Něžné jméno patří lyžařskému areálu u hranic se Švýcarskem. Skládá se z několika středisek, jimž kraluje Bormio a Santa Caterina. Celkově je tu více než 210 kilometrů sjezdařských tratí. Bormio leží prakticky v samém středu Alta Valtelliny. Má krásné historické jádro s půvabnými domy a kromě ideálních sjezdovek pro všechny lyžaře bez rozdílu věku i zkušeností se pyšní ještě jedním unikátem – má termální lázně (teplota vody kolem 40 °C). Jejich návštěva po dni lyžování je nezapomenutelným zážitkem. Santa Caterina sice termálními prameny neoplývá, zato se může pochlubit adrenalinovými tratěmi, na nichž si přijdou na své hlavně ostřílení sjezdaři. Méně zkušeným jezdcům však doporučujeme jiné svahy.

Informace na internetu: www.skipassaltavaltellina.it

Cena 1 denního skipasu: 35 EUR (dospělý), 30 EUR (dětský)

Švýcarsko

 

Les Diablerets

Když do Švýcarska, tak do Čtyř údolí nebo Les Diablerets. Druhá jmenovaná oblast má lidem rozhodně co nabídnout. Vždyť je centrem lyžování ve Švýcarsku! Nachází se ve Waadlandských Alpách ve výšce 1 200 až 3 210 metrů nad mořem. A protože se rozkládá v ledovcové oblasti, má dostatek sněhu po většinu roku. O zimní pokrývce se přitom vůbec nemusíme zmiňovat. Pokud si koupíte speciální skipas Alpes Vaudoises, budete moci lyžovat v rozlehlém regionu čítajícím kolem 600 kilometrů sjezdovek (lyžařská střediska Les Diablerets, Gstaad, Villars, Chateau d´Oex, Lenk apod.). Údajně nejlepším zážitkem je 12 kilometrů dlouhý sešup La Combe d´Audon. Tak proč váhat?

Informace na internetu: www.diablerets.ch

Cena 1 denního skipasu: 36,50 EUR/ 58 CHF (dospělý), 24 EUR/38 CHF (dětský)

 

Saas Fee – Saas Grund

Lyžování ve švýcarském údolí Saastal vás určitě nadchne. Vždyť se vám nad hlavou tyčí hned osmnáct osmitisícovek! Dvě nejznámější střediska údolí se jmenují hodně podobně – Saas Fee a Saas Grund. Prvně jmenované má přezdívku Perla Alp, kvůli typickému alpskému rázu. Útulný charakter města podtrhuje fakt, že všechny automobily byly vykázány za jeho hranice, a tak v ulicích jezdí pouze elektrobusy. Svahy jsou perfektně upravené a jsou zde i další lákadla, například otáčivá restaurace. Saas Grund má oproti Saas Fee více slunečních paprsků, ale svahy jsou zde stejně perfektní. Romantická srdce ocení noční lyžování na přehledně osvětlené sjezdovce Trift.

Informace na internetu: www.hohsaas.info

Cena 1 denního skipasu: 49 EUR (dospělý), 32 EUR (dětský)

Kafe.cz přináší vánoční vtip

Baví se dva školáci, co si přejí k Vánocům. První říká: „Já to mám vymyšlené, chtěl bych tampon.“ Druhý na to: „A víš vůbec, na co to je?“ „Nevím, ale musí to být super – dá se s tím lyžovat, jezdit na kole, plavat...”

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky