Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kam na lyže: Do Rakouska a Francie

Zdroj: Profimedia.cz

Chystáte se na lyže do zahraničí? Přinášíme vám pár tipů, která zimní střediska zvolit v Rakousku a ve Francii. Další pokračování, Itálie a Švýcarsko, vás čeká už příští týden.

Rakousko 

 

Sankt Johann im Tirol

Necelých 11 kilometrů od proslulého Kitzbühelu leží neméně renomované středisko zimních sportů a turistiky, Sankt Johann im Tirol. Je o ideální místo k zimním radovánkám. Městečko má dlouhou historii, ale letopočty rozhodně nejsou tím hlavním, co sem každou zimu žene houfy nadšených návštěvníků. St. Johann im Tirol je totiž asi nejvábivější tyrolskou oblastí zimních radovánek. Sedmnáct lanovek a výtahů zpřístupňuje na 60 kilometrů sjezdovek, ze kterých si tu pravou vyberou začátečníci, pokročilí i odborníci. Nabídku aktivit doplňuje sáňkařská dráha, útulné kluziště a koupaliště Panorama-Badewelt.

Informace na internetu: www.st.johann.tirol.at, www.bergbahnen-stjohann.at

Cena 1 denního skipasu: 33 EUR (dospělý), 17 EUR (dětský)

 

Semmering

Malá obec Semmering, kterou kdysi procházela významná kupecká stezka, je dalším známým lyžařským rájem Dolního Rakouska. Je totiž správním střediskem stejnojmenného průsmyku, který se nachází 40 kilometrů od Wiener Neustadtu. Okolí průsmyku Semmering je prosáklé sněhem i všemožnými zimními radovánkami. Nejmodernější přeprava (různé druhy lanovek, výtahů a vleků) vás dopraví ke 40 kilometrům upravených sjezdovek. Najdete tady adrenalinové trati i pohodlné svahy pro malé lyžaře. Neúnavné návštěvníky potěší noční sjezdovky i dobrodružná sáňkařská dráha s nočním osvětlením. Ani vaše děti nepřijdou v regionu Semmering zkrátka. Školy pro malé jsou zárukou toho, že se zde i ta nejmenší ratolest naučí základům lyžování.

Informace na internetu: www.zauberberg.at

Cena 1 denního skipasu: 30 EUR (dospělý), 28 EUR (dětský)

Francie

 

Val Thorens

Nejvýše položené středisko v Evropě je součástí známé lyžařské oblasti Les Trois Vallées (Tři údolí). Díky ideálním přírodním podmínkám má Val Thorens dostatek sněhu, příliš zde nefičí ostrý řezavý vítr a slunce tu pálí dlouho do večera. Pro oblast Tří údolí platí, že v ní neexistují žádná omezení – bez dlouhého tápání zde najdete černé sjezdovky, tratě pro průměrné lyžaře i svahy, na kterých se pod dohledem zkušených instruktorů učí základy lyžování malí caparti. Večer můžete skočit do baru (třeba na vyhlášené francouzské víno nebo na zajímavý pastis), do vířivky či do sauny (ideální po dni na sjezdovce). A pokud vás popadne nákupní horečka, pak navštivte savojské trhy.

Informace na internetu: www.valthorens.com

Cena 1 denního skipasu: 36,50 EUR (dospělý), 25 EUR (dětský)

 

Chamonix

Choulí se pod nejvyšší horou kontinentu Mont Blankem, a i proto je mezi lyžaři tak oblíbený. Vždyť kdo by nechtěl svištět po skvěle upravených svazích s výhledem na majestátní masiv? Středisko Chamonix je centrem rozlehlého lyžařského ráje, který se skládá celkem ze sedmi samostatných oblastí. Rodinám s dětmi české cestovní kanceláře doporučují sjezdovky mezi Le Tour a Col de Balme. Jsou perfektní, naprosto bezpečné a při troše kumštu se dá odbočit i mimo oficiální tratě. Pokud patříte mezi zkušené lyžaře, zamiřte do údolí Vallée Blanche. Zde se nachází známá, 20 kilometrů dlouhá, náročná sjezdovka s převýšením téměř tři kilometry. Rozumnější lyžaři ji ale zdolávají s horským vůdcem.

Informace na internetu: www.chamonix.com

Cena 1 denního skipasu: cca 37 EUR (dospělý), 30 EUR (dětský) – dle oblasti

Už za týden se podíváme na vytipovaná lyžařská střediska v Itálii a Švýcarsku!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky