Naučte se nanášet rtěnku správně. Bude pak držet na místě celý den!

Aplikace rtěnky chce cvik.
Více fotografií k článku:
18 fotografií

Rudé rty jsou odpradávna symbolem vášně a smyslnosti. Ne každá z nás si je ale umí perfektně nalíčit. Spíše naopak, špatně použitých červených rtěnek potkáme za den více než bychom chtěly. Podívejte se s námi, jak na to a staňte se přebornicí v líčení rtů. 

Taková Gwen Stefani nebo Katy Perry vědí, že konturka je základem úspěchu. Ty tam jsou doby, kdy se nosila konturka o několik odstínů tmavší než rtěnka, stále byste ale na konturovací tužku na rty neměla zapomínat a mít ji vždy při sobě. Proč? Protože většina rtěnek se vám během dne začne vpíjet do kůže okolo úst. Konturovací tužka rtěnku udrží tam, kde má být, pouze na rtech. 

S konturkou se také dají dělat doslova kouzla. Vytvarujete si s ní naprosto nové rty, můžete si je zvětšit, zmenšit, nalíčit plnější, tenčí a srovnat nedokonalosti. I u rtů totiž platí, že nejsou symetrické. Každá půlka obličeje je trochu jiná, navzájem jsou si pouze podobné, nikoli identické. I z tohoto důvodu se musíte na každou půlku rtů dívat jako na samostatnou část a opticky je sjednotit. 

Líčení rtů je určitě dobré doma několikrát zkusit, než ho uděláte "naostro" do společnosti. Pokud jste byla doteď zvyklá jen tak přejet rty rtěnkou neurčitého odstínu, podívejte se na náš návod v galerii a alespoň jednou si zkuste nalíčit rty podle něj. Uvidíte, jaký rozdíl to s vaší tváří udělá. Mimo to se také podívejte, jaký odstín rtěnky sedí přímo k vašemu typu pleti. Ne každé z nás totiž sluší nude rtěnka a ne každé zase tmavě višňová.

A jaký by měl být tedy správný postup při líčení rtů? Z nejvyšších bodů horního rtu udělejte křížek tak, aby se vám obě části spojily uprostřed. Poté si zaznačte body v koutcích a spojte je s vrcholky rtů. Spodní ret opatrně tečkujte a vyměřujte pomocí druhé tužky vzdálenost od středu rtů a od horní linky. Rtěnkou vybarvěte vnitřek rtů a rty se snažte nemnout o sebe, abyste si rtěnku nerozmazala. 

Až budete zručná make-up artistka v oblasti standardní rtěnky, můžete se pustit do experimentů se stínováním. To vypadá také velice hezky. Vyžaduje už ale opravdu trénovanou ruku. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek