Joan Macdonald (73): Dnes je samý sval, před dvěma roky vypadala úplně jinak

Joan MacDonald prošla velkou proměnou
Joan MacDonald prošla velkou proměnou

Zdravý životní styl sluší každému věku. Joan MacDonald (73) se chátrajícímu zdraví postavila rázně a bez kompromisů. Po dvou letech konečně vidí výsledky.

Konečná

Věk je jen číslo. Přesně to dokázala třiasedmdesátiletá žena z kanadského Ontaria Joan MacDonald. Většina jejich vrstevnic už dávno rezignovala na život a změny a jen stárnou. I Joan by mezi ně patřila, kdyby nedala na rady své dcery Michelle.

Začarovaný kruh

Joan bojovala s váhou celý svůj život, byla to chronická dietářka. Pokaždé ale narazila na stokrát opakovaná úskalí a po skončení dietního režimu se vrátila k původním stravovacím návykům a většinou nabrala ještě víc. Ručička na váze ukazovala stále vyšší hodnoty a Joan začala pociťovat nepohodlí ve vlastním těle. Nedokázala s tím ale bojovat, a tak zmařené pokusy o hubnutí zajídala. Když se přidaly zdravotní komplikace a počet barevných tabletek se nebezpečně zvyšoval, dala konečně na radu své dcery. Ta jí zasvětila do speciálního cvičebního programu a svou matku po celou dobu podporovala. Lepšího sparringa si Joan nemohla přát.

Proměna

Posilovnu navštěvovala čtyřikrát týdně. Čas ale netrávila na bežeckém pásu, ale s olympijskou činkou. Budovala svalovou hmotu, zpevňovala a rýsovala. Do té doby nebyla Joan na takovou zátěž vůbec zvyklá, a tak se první výsledky dostavily velice rychle. Jenom cvičení ale zdaleka nestačí, musela se pustit i do změny v jídelníčku. Když na sobě začala pozorovat změny díky cvičení, jídlo nechtěla podcenit, aby zbytečně nemařila vynaložené úsilí.

Po dvou letech dřiny se chlubí postavou, kterou jí mohou závidět o generaci mladší ženy. Z oplácané babičky je vitální sedmdesátnice. Zbavila se 25 kilogramů, vyrýsovala ruce i nohy a pasu dala tvar. Proměna ale není jen vizuální. Došlo jí, že na změnu není nikdy pozdě.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky