Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jíst či nejíst ve fast foodu? Pravdy a mýty

Zdroj: Profimedia.cz

„Jídlo z rychlých občerstvení není zdravé, vyhněte se mu.“ To vám sice potvrdí každý odborník, ale není to zdaleka pravda. Občasná návštěva fastfoodu vaši linii nepokazí. Kolik kalorií a soli na vás kde čeká?

Dietologové před provozovnami rychlého občerstvení sice důrazně varují, nicméně pokud fastfoody navštívíte jednou za měsíc, nebezpečí vám nehrozí. Pro pravidelné konzumenty se všechny tři nejvýznamnější řetězce, tedy: Mc Donald‘s, KFC a Burger King, snaží zavádět o něco zdravější jídelníček. Přinášíme vám srovnání tří nejoblíbenějších produktů!

Fast foody se snaží

Fast foody se potřebám zdravého životního stylu snaží vyjít vstříc Například Mc Donald‘s snížil množství soli u kuřecích nugetů (McChicken Nuggets) o 30 %. Navíc na letáčcích uvádí kalorie, množství soli a tuku u všech nabízených jídel. Redukovat sůl se snaží také Burger King, který snížil její podíl v kuřecích hamburgerech a kuřecím salátu!

Srovnávací test

Kuřecí nugety

KFC (rodinné balení, porce pro čtyři): 691 kalorií, 26,9 g tuku, 4,4 g soli
Mc Donald‘s (6 kousků): 250 kalorií, 14 g tuku, 0,6 g soli
Burger King (14 kousků): 282 kalorií, 16 g tuku, 1,8 g soli

Co do množství tuku jsou nejlepší nugety KFC. Obsahují o 78 kalorií méně na osobu než nugety u McDonald´s, a dokonce o 110 kalorií míň než stejný produkt u společnosti Burger King. Nugety od McDonald´s zase obsahují nejmenší množství soli.

Vítěz: KFC

Kuřecí salát

Salát

KFC: 156 kalorií, 2,8 g tuku, 1,5 g soli
McDonald‘s: 115 kalorií, 2 g tuku, 0,7 g soli
Burger King: 99 kalorií, 1 g tuku, 0,8 g soli

Salát KFC nemusí být tak špatnou volbou, jak se na první pohled zdá. Obsahuje totiž více masa než konkurence, a tak vás více zasytí. Co do počtu kalorií a tuku je na tom ale lépe Burger King.

Vítěz: Burger King

Hranolky (střední)

Hranolky

KFC: 256 kalorií, 16 g tuku, 0,1 g soli
McDonald‘s: 330 kalorií, 16 g tuku, 0,6 g soli
Burger King: 305 kalorií, 14 g tuku, 1 g soli
Ač obsahují nejméně kalorií, chuťově hranolky z KFC naopak propadly. První místo tak získává konkurence z McDonald‘s.

Vítěz: McDonald‘s

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Těhotenství s rakovinou? Ano, jde to

Párů, které mají z nějakého důvodu problém s plodností, rok od roku přibývá. Pokud však za vším stojí vážná nemoc, je vše o hodně horší. I pro…

Akční letáky