Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vyzkoušejte jíl: Máloco ze zázračných produktů na pleť funguje, jíl zabere vždy!

Jílové masky dají pleť do pořádku téměř okamžitě.
Jílové masky dají pleť do pořádku téměř okamžitě.
Zdroj: Shutterstock
Jílové masky dají pleť do pořádku téměř okamžitě.

Přípravků na péči o pleť jsou spousty, ale jen za některé mluví pozitivní výsledky. Nemarněte čas hledáním a dejte šanci jílům.

Přírodní jíly představují přirozenou péči o pokožku, přesto jsou opomíjené a stojí ve stínu chemií napuštěných a parfémovaných produktů. Stačí zvolit správnou kombinaci barvy a typu kůže.

Zelená jede!

Zelený prášek je bezesporu nejčastěji používaný. Paradoxně tak dělá jílové péči medvědí službu. Na mastnou a aknózní pleť je ideální, protože z kůže vytahuje přebytečný maz a do budoucna reguluje jeho produkci, ale s citlivou nebo suchou pletí si poradit neumí. Při postupném zasychání nepříjemně stahuje a zbavuje posledních kapek mastnoty.

Bílá pro citlivky

Kaolín stojí v pozadí. Právě to způsobuje, že ženy automaticky sáhnou po nejdostupnější variantě a opominou skutečné účinky. Bílý jíl má velmi silné detoxikační účinky, ale zároveň oproti zelené variantě postrádá zmatňující sílu. Díky tomu velice dobře pracuje s citlivou a k přesušování náchylné pleti.

Objevte kouzlo jílu

Podobně je na tom i růžový jíl, který je obohacený o železo. Tak můžete své kůži dopřát něco extra.

Marocký jíl

Rhassoul má typickou načervenalou barvu a poradí si s péčí o tvář, tělo i vlasy. Stojí na pomezí mezi zeleným jílem a kaolínem. Nevysušuje, ale nepodporuje tvorbu kožního mazu. Je skvělý pro vyrovnanou pleť, která potřebuje pravidelnou péči, občas zabojuje s černými tečkami, vyžaduje pravidelné zjemnění, důkladnou očistu a detoxikaci.

Marocký jíl možná až příliš nápadně odkazuje na zemi původu. Každá koruna, kterou do jeho pořízení investujete, se vám stokrát vrátí. Jste-li zastánkyní přírodní kosmetiky, pořiďte si rovnou z afrického severu i arganový olej a tvář projde do pár týdnů ohromnou proměnou.

Jíl zasahuje!

  • Detoxikace organismu - 0,2 l vody a 2 lžíce jílu nechte přes noc vylouhovat a ráno přeceďte
  • Vlasový zábal - na vlasy po ramena bude stačit lžička vlhkého jílu. Potřete a nechte 20 minut působit
  • Poopalovací péče - lžičku jílu smíchejte s vodou a potřete jím spálená místa a podrážděné partie
  • Sedací koupel - litr vlažné vody a 4 lžíce jílu smíchejte a pohodlně se usaďte. Dáte tak vale zánětům a vaginálním mykózám
  • Ústní voda - lžička jílu, mořská sůl, hřebíčkový olej a 200 ml vody vytvoří účinnou péči pro dásně a pomocníka proti zánětům
  • Na klouby - směs jílu a esenciálních olejů nebo bylinek místo vody vykouzlí jedinečný koktejl pro obklady na namožené svaly nebo bolavý pohybový aparát

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky