Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Je biokosmetika jen trend?

Zdroj: Ryor

Biokosmetika je jedním z největších trendů současnosti. Výběr je na vás, ale pozor! Není bio jako bio. Prozradíme proč a poradíme vám, jak správně vybírat.

Nenechte se napálit!

V obchodech ještě stále můžete narazit na přípravky, které mají s přírodou pramálo společného, obsahují pouze minimální podíl výtažků z rostlin, a naopak v nich najdete látky, které ani zdaleka nejsou přírodního charakteru a co je nejhorší, obsahují nevhodné konzervační látky.

Jak je to vůbec možné?

Odpověď je jednoduchá. Na rozdíl od biopotravin, které podléhají přísným normám Evropské unie, u kosmetiky zatím neexistují jednoznačná pravidla. Nicméně v rámci EU se připravuje směrnice, která zaručí maximální bezpečnost jak pro výrobu, tak pro prodej a užívání biokosmetiky.

Jak poznáme tu správnou?

Přírodní kosmetiku tvoří přírodní rostlinné složky, přírodní aktivní látky, antioxidanty a vitaminy. Přírodní látky musí pocházet pouze z ekologického zemědělství nebo z kontrolovaných sběrů ve volné přírodě. Genetická modifikace nepřichází v úvahu. U dovozu z rozvojových zemí je uplatňován princip Fair Trade. Nejdůležitější je její konzervace přírodní cestou.

Ještě upozornění!

Přírodní bioprodukty zpravidla vyhovují i citlivé pleti, mohou ale vyvolat častější alergickou reakci. Proto vždy pečlivě čtěte informaci o složení přípravku. Pro biokosmetiku je specifická sladší vůně. Vůně i barevnost přípravku nemusí být stále stejná, záleží totiž na času sklizně, kdy se liší intenzita a množství obsažených látek či éterických olejů v rostlinách. Přípravky mají kratší trvanlivost a je nutné přísně dodržovat skladovací podmínky.

Co je zakázané?

Biokosmetika nesmí obsahovat syntetická barviva, syntetické parfémy, silikony, syntetické konzervanty ani ropné látky jako jsou parafinový olej, vazelina, ceresin apod. Nesmí také obsahovat látky živočišného původu pocházející z mrtvých zvířat.

Proč je obal důležitý?

Obal musí být vyroben tak, aby při aplikaci přípravku nedocházelo k přímému kontaktu s vnějším prostředím, a tím i následné nežádoucí kontaminaci, což se nejčastěji děje, když saháme rukou přímo do kelímku. To se u biokosmetiky nesmí vůbec stát. Obaly musí být vyrobené ze speciálních, recyklovatelných materiálů, které jsou snadno odbouratelné a zároveň neprůhledné, aby důkladně chránily přípravky před světlem.

A která je ta pravá?!

Kosmetiku Ryor vám jistě nemusíme představovat. Na našem trhu je českou kosmetickou jedničkou a je pochopitelné, že se Ryor rozhodl nabídnout zákaznicím i tuto alternativu. Docela nedávno firma uvedla na trh historicky první řadu 100% přírodní kosmetiky s názvem BIO Ryor Care. Její příprava a výroba trvala celé čtyři roky. A výsledek stojí za to! Přípravky BIO Ryor Care obsahují pouze certifikované ingredience s certifikáty ECOCERT nebo ORGANIC, všechny použité receptury a suroviny odpovídají veškerým požadavkům kontrolované přírodní kosmetiky.

A ještě vám prozradíme, že…

… v současné době připravuje firma Ryor uvedení dalších dvou přípravků v 100% bio kvalitě. Ty jsou nyní ve fázi testování a na pultech se objeví v příštím roce. Budou to bio mastný krém a bio tělové mléko.

 BIO Ryor Care Denní krém

BIO Ryor Care Denní krém

Lehký denní krém vytváří strukturu tekutých krystalů, která napodobuje ochrannou vrstvu vrchního kožního filmu, a tím zlepšuje bariérovou funkci pokožky. BIO Ryor Care - denní krém obsahuje pouze látky přírodního charakteru – olivový olej, přírodní emolienty, makadamový olej, extrakt ze zimolezu japonského a další. Přípravek je parfemován svěží, zcela přírodní silicí z citrusových plodů. Je určen k dennímu ošetření normální a citlivé pokožky.

Cena: 210 Kč (eshop.ryor.cz)

BIO Ryor Care Noční krém 

BIO Ryor Care Noční krém

Lehký noční krém obsahuje makadamový, jojobový a avokádový olej, bambucké máslo, rostlinný glycerin a extrakt ze zimolezu japonského. Krém je parfemován zcela přírodní, svěží silicí z citrusových plodů. Je určen na večerní – noční ošetření pleti všech typů, včetně pleti vysoce citlivé. Je vhodný pro všechny věkové kategorie. Vysoce ceněna je jeho mimořádně dobrá vstřebatelnost.

Cena: 210 Kč (eshop.ryor.cz)

BIO Ryor Care Bambucký balzám 

BIO Ryor Care Bambucký balzám

Přípravek, který má formu masti, je směsí přírodních látek. Obsahuje bambucké máslo, avokádový a jojobový olej, včelí vosk a přírodní vitamin E. Je mimořádný svou dobrou vstřebatelností, zklidňuje podrážděnou a rozpraskanou pokožku – nedráždí!
Používá se na citlivá, rozpraskaná, podrážděná místa pokožky - např. mrazem a sluncem.

 

 

Cena: 180 Kč (eshop.ryor.cz)

Více o RYORu na www.ryor.cz.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Rizika na lyžích: Tohle vám hrozí

„Sportem k trvalé invaliditě,“ s oblibou hlásají nesportovci. Jenže mají v něčem pravdu. Na lyžích vám totiž hrozí větší nebezpečí, než by se mohlo…

Akční letáky