Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jarní tipy pro vaši pleť

Jarní tipy pro vaši pleť
Jarní tipy pro vaši pleť
Zdroj: COTY

Během teplých jarních dnů začínáme pomalu ale jistě vytahovat trička s krátkým rukávem, sukně a kraťasy. Jenomže pleť, která celou zimu na slunci nebyla, potřebuje správnou péči.

Sluneční kosmetika

Jakmile odložíte bundu a vyrazíte v tričku, je nejvyšší čas začít používat kvalitní ochranný krém proti slunci. Nezáleží na tom, že nejedete k moři, slunce je i v našich podmínkách dost ostré na to, aby vám mohlo způsobit zdravotní problémy. Pokud máte doma krém z loňska, nejdříve se podívejte, zda mu již neskočila lhůta použitelnosti. Odborníci doporučují používat kosmetiku s ochranným faktorem 30 a výše.

KAFE.cz zjistilo:

  • K dokonalejší ochraně pokožky nezapomínejte na sluneční brýle, pokrývku hlavy, a také na vhodné oblečení, nejlépe tmavších odstínů, které pokožku před sluncem více chrání.
  • Při aplikaci krémů s ochranným faktorem nezapomínejte na nohy – především na chodidla, anebo oblasti kolem kolen. Podle odborníků jsou to totiž právě nohy, kde se u žen nejčastěji objevují kožní nádory.

Tónovací krém, make-up

S nadcházejícími teplými dny zapomeňte na těžké make-upy a nánosy pudru. Raději si vyberte kvalitní tónovací krém, anebo make-up, díky němuž bude pokožka chráněná, bude vypadat přirozeně a nebudou se jí ucpávat póry. Nejlépe uděláte, pokud zvolíte takový, který zároveň obsahuje dostatečný ochranný faktor.

Tip KAFE.cz

Prvním krokem každého líčení je perfektní make-up. Chloubou vaší pleti se stane make-up Perfect Stay 24h, který zanechává pokožku jemnou a pružnou.

Peeling na nohy

Během zimy neměly nohy příliš šancí dýchat. Uzavřené boty jim příliš nesvědčí a na nohách to po chladných dnech určitě bude znát. Pokud nechodíte na pedikúru pravidelně, je čas na ni vyrazit. V každém případě byste si měla domů pořídit kvalitní peeling na chodidla, kterým je budete průběžně zbavovat odumřelé kůže. Poté použijte kvalitní výživný a ošetřující krém na nohy.

KAFE.cz zjistilo:

Další jarní tipy

  • Ve slunečných dnech byste měla zapomenout na používání peelingu či masek s abrazivními částečkami před tím, než jdete ven. Pleť by byla ještě více náchylná k poškození. Tuto proceduru provádějte výhradně večer.
  • Nezapomínejte pravidelně natírat také místa, která se vám v létě mohou snadno spálit, ale často jsou opomíjená – patří k nim například uši, anebo kůže mezi prsty.
  •  

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Máte problémy zapamatovat si něčí jméno, anebo najít klíče?

Špatná paměť II

Máte problémy zapamatovat si něčí jméno, anebo najít klíče? Pokud ano, měla byste se více hýbat!

Akční letáky