Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak správně vybrat parfém?

Zdroj: red

Komerční sdělení - Jistě se s námi shodnete na tom, že správně vybraný parfém jen podtrhuje krásu ženy. Jaký je však rozdíl mezi toaletní a parfémová vodou a parfémem a jak vybrat tu nejlepší vůni? Poradíme vám pár tipů.

Toaletní a parfémová voda vs. parfém - jaký je mezi nimi rozdíl?

Rozdíl spočívá především v koncentraci vonných látek. Nejvíce, tj. mezi 15 - 30 % těchto látek má parfém, a proto vydrží vonět nejdéle. Obvykle ho nanášíme na místa, ve kterých pulsuje krev, např. na vnitřní stranu zápěstí, do loketních jamek, na krk či za uši - tam všude se jeho intenzita jen umocní.

Parfémová voda obsahuje slabší koncentraci než parfém, tj. cca 8 - 15 % vonných látek, proto vydrží vonět kratší dobu než parfém. 

Toaletní voda vydrží vonět nejkratší dobu - obsahuje totiž pouze 3 - 5 % vonných látek, a proto je vhodné nanášet ji během dne na kůži opakovaně.

Dají se vůně vrstvit? Jistě!

Pokud chcete dosáhnout intenzivnějšího výsledku, zvolte tzv. vrstvení vůní. V praxi to znamená, že budete používat od jedné značky více přípravků, například sprchový gel, tělové mléko, toaletní vodu, parfém či deodorant. Pokud je i vůně všech výrobků stejná, pak je vůně velmi intenzivní a příjemná. Pozor však na kombinaci různých vůní byť od jedné značky - výsledkem může být disharmonie, která vyvolá leda tak bolest hlavy.

Jaký parfém vybrat?

Zdroj: red Záleží na vkusu každé ženy. Je nutné si ale uvědomit, že stejný parfém může na každé kůži vonět jinak – mísí se totiž s tělesným pachem. Pokud testujete parfémy v obchodě, neměli byste se spokojit jen s testovacím papírkem, ale vyzkoušet vůni přímo na kůži a to nejlépe na zápěstí. Počkejte pak pár minut, než vůně splyne s kůží. 

Nikdy netestujte více vůní najednou, protože vám po pár okamžicích splynou dohromady a špatně byste je od sebe odlišili. Jednoduchým, ale účinným trikem je přivonět si mezi jednotlivými testy k zrnkové kávě. 

Další dobrou radou je řídit se ročním obdobím - v létě volit spíše lehké a svěží květinové či citrusové vůně, v zimě pak mohou být dobrou volbou kořeněnější a rafinovanější parfémy.

Kam nanášet parfém?

Nejlépe tam, kde pulsuje krev, tj. za ušní lalůčky, na spánky, na vnitřní stranu zápěstí, do loketních jamek nebo do vlasů. Na šaty parfém raději nenanášejte, vyhnete se tak skvrnám, které by vám oblečení mohly poničit. Parfém není dobré ani kombinovat s opalovacími prostředky - riskujete tak vznik alergie.

Jak dlouho parfém vydrží?

Je dobré sledovat dobu použitelnosti parfému. Zde většinou platí zásada, že od otevření flakónu byste parfém měli vypotřebovat do jednoho roku. Poté může parfém změnit barvu i aroma. Pokud chcete šetřit přírodu, nemusíte prázdný flakon vyhazovat, ale stačí ho vymýt pořádně lihem a poté ho znovu naplnit, případně ho postavit nevymytý do šatní skříně, kde jeho zbytky hezky provoní prádlo i šaty.

Kde parfémy nakupovat?

Existuje spousta míst, kde parfémy nakupovat a kde vám s jejich výběrem poradí. Pokud však nemáte času nazbyt a víte přesně, kterou vůni chcete koupit, můžete zvolit i online prodej. V rámci vánoční kampaně Lékárna.cz je najdete i mezi tipy na dárky, kterými jistě potěšíte maminku, sestru, přítelkyni i kamarádku. Navíc, pokud si kliknete v betlému na jakoukoli postavičku, získáte k nákupu slevu, dopravu zdarma či malý dárek v podobně elektronického kupónu, který můžete při nákupu uplatnit. Přejeme vám spoustu zábavy a šťastnou ruku při výběru!

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky