Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak správně pečovat o citlivou pokožku?

Citlivá pokožka je jedním z nejběžnějších dermatologických problémů. Ačkoli se nejedná o onemocnění, dokáže pěkně potrápit a díky špatnému životnímu prostředí se jedná o civilizační problém většiny evropských žen.

Zvýšená citlivost se může projevit u každého typu pleti, častěji však tyto obtíže mají ženy se sušším typem kůže. U nich je narušen ochranný kožní film ať už genetickými faktory, nešetrnou manipulací nebo nesprávnou péčí. Citlivá pokožka se většinou ozývá, pokud je dlouhodobě zatěžována. Například výkyvem teplot, stresem, kouřením či používáním nevhodné kosmetiky. Pokožka je poté přecitlivělá, zarudlá, svědí či pálí a rozhodně nevypadá svěže a zdravě.

  • Za problémy s citlivou pokožkou může většinou špatné životní prostředí a nezdravé civilizační návyky. Citlivá pokožka potřebuje jemnou péči, kterou jí může dopřát pouze kvalitní hypoalergenní kosmetika.

„Citlivá pokožka není nemocná pokožka, ale pokud ji budeme dlouhodobě přetěžovat a správně se o ni nebudeme starat, může vést k chronickým kožním problémům, vysušení kůže, popraskaným žilkám i tvorbě předčasných vrásek,“ vysvětluje dermatoložka MUDr. Monika Arenbergerová.

Zaměřte se na péči

Citlivá pokožka vyžaduje každodenní speciální pozornost a péči, ideální jsou hypoalergenní produkty určené pro sensitivní pleť.
Je jasné, že pokud máte citlivou pleť, snažíte se pro ni najít to nejlepší a zkoušíte a zkoušíte. To ale rozhodně není nejlepší, protože častým střídáním kosmetiky kůže trpí. Najděte si tedy svoji značku a té se držte, ideálně ji používejte od hlavy až k patě. Kosmetika jedné značky má totiž pravděpodobně identické složení a bude vám vyhovovat nejen na obličej, ale na celé tělo.

 Dove Pure & Sensitive

Na trhu je nyní novinka Dove Pure & Sensitive.

Všechny produkty jsou hypoalergenní, některé neobsahují parfémy ani parabeny. A pokud parfém obsahují, byly z něj odstraněny známé parfémové alergeny, aby se tak minimalizovala možnost výskytu alergické reakce.Sprchový gel, krémový sprchový gel i krémová tableta jsou určeny pro hygienu osob s citlivou pletí a vhodně je doplňuje i hydratační prostředek - hypoalergenní tělové mléko Pure & Sensitive se speciální technologií DeepCare Complex, která udrží pokožku hebkou a pružnou. Jeho textura je jemná a dobře se roztírá i vstřebává.
Správná péče o citlivou pleť, dostatečný pitný režim a eliminace negativních zevních faktorů, to je to jediné, co vám může dlouhodobě pomoci v boji s citlivou pletí. Citlivé pokožky se nikdy zcela nezbavíte, je důležité mít trpělivost a pečlivě se jí věnovat a naslouchat jejím potřebám.

Přečtěte si více

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky