Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak správně aplikovat make-up?

Jak správně aplikovat makeup?
Jak správně aplikovat makeup?
Zdroj: Profimedia.cz

Představte si dokonalý make-up, který vídáme na tvářích modelek. Jak to dělají profesionální vizážisté?

Správné pomůcky

  • Pro to, abyste předešla nehezkým hrudkám nebo skvrnám, potřebujete především kvalitní pomůcky.
  • Štětečky na make-up se různí a věřte, že to není ztracená investice.
  • Kdo neuvidí rozdíl mezí aplikací kvalitním štětcem a prsty, neuvěří.
  • Pokud máte zájem o opravdu dobrou investici, pak vložit jednorázově finance do make-upu se rozhodně vyplatí – pleť vystavujeme na odiv dnes a denně.

Štěteček i na aplikaci rtěnky

  • Pro mastné a polomastné rtěnky jsou štětečky skoro nutností.
  • Pokud chcete mít opravdu vyváženě rozetřenou rtěnku bez přetahů a dalších nerovností, pořiďte si tenký placatý štěteček oválného tvaru (v obchodě vám určitě poradí, ze kterých můžete vybírat) nebo se obraťte na zkušenou kosmetickou poradkyni či vizážistku.
  • Před tím, než barvu nanesete na rty, alespoň třikrát nebo čtyřikrát přejeďte štětcem rtěnku a pak teprve začněte aplikovat.

Tekuté jemné make-upy

Jestliže máte jemnou a suchou pleť, jistě používáte tekuté make-upy, které jsou přesně pro takovou pokožku vhodné. Jenže jak jej nejlépe nanést? Sama víte, že pokud jej nanášíte prsty, tak jej máte všude okolo a občas vám i ukápne.

  • Pokud chcete pohodlnější a profesionálnější postup, pořiďte si houbičku. Na tu pak ukápněte požadované množství, které rozetřete po tváři.

Hutné krémové podklady

Máte-li naopak pokožku mastnější nebo trpíte akné, jsou pro vás vhodnější hutné krémové nebo pěnové make-upy. Ty se naopak vůbec nedoporučuje roztírat houbičkou, protože ta spíše pomůže vytvořit skvrny a nerovnosti.

  • Na tento druh podkladu je tedy spíše vhodný speciální štětec, který používají běžně profesionální vizážisté. Opravdu se vyplatí investovat, protože kvalitní štětec dokáže naprosté divy.

Na transparentní pudr žádná houbička

Tolik populární houbičky přikládané takřka ke každému kompaktnímu pudru jsou naprosto nevhodné pro aplikaci tohoto typu pudru. Jednak jí naprosto »udusíte« vaše póry a také jí »rozmažete« již nanesený make-up tak, že je zcela nerovnoměrně rozetřen. Pořiďte si proto raději typický hustý štětec na pudr, kterým můžete nanášet klidně i kompaktní pudr (nejenom ten sypký).

  • Pro rovnoměrnou aplikaci před použitím štětec napřed jemně oklepte tak, aby přebytečné množství pudru opadalo. Nakonec jemně roztírejte po tváři.

Jak aplikujete svůj make-up?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky