Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak si vybrat nejlepší účes?

Jak si vybrat nejlepší účes?
Jak si vybrat nejlepší účes?
Zdroj: Thinstock

Každému sluší něco trochu jiného. Je ale vyzkoušené, že při výběru účesu se vyplatí brát ohled na tvar tváře.

Mohlo by vás také zajímat: video - 10 účesů pro krátké vlasy nebo Třeskuté mrazy - Jak zachránit svoje vlasy?

Prohlížíte módní časopisy a stále nemůžete najít ten správný střih, který by se vám líbil a navíc vám i slušel? Trápíte se, že se vám úprava vlasů vůbec nelíbí? Poradíme vám, jak provést základní měření a správný tvar určit. Stačí vám k tomu běžný krejčovský metr. Jdeme na to!

  1. Změřte si svou tvář napříč – přes nejvyšší body vašich lícních kostí. Výsledek si poznamenejte.
  2. Změřte si čelist, z nejširšího místa na jedné straně k nejširšímu místu na straně druhé. Opět si údaj zapište.
  3. Změřte si čelo, opět v nejširším bodu.
  4. Změřte se od začátku vlasů po bradu. Vše vyhodnoťte dle následujícího klíče.

Zdroj: Thinstock

Oválná tvář: Délka je jeden a půl krát šířka.
Kulatá tvář: Tvář je stejně široká jako dlouhá. Může to být i s drobnou odchylkou.
Protáhlá tvář: Je delší než širší.
Tvar srdce: Úzká čelist, široké lícní kosti a/nebo čelo.
Čtvercová tvář: Přibližně stejně široká jako dlouhá.
Tvar diamant: Nejširší je tvář v oblasti lícních kostí, čelo je úzké a délka čelisti zhruba odpovídá šířce tváře.

KAFE.cz zjistilo:

Co se pro vás hodí?

  • Oválná tvář:

Můžete nosit krátké, střední i dlouhé vlasy. Vaše tvář je dobře vyvážená, proto není rozumné pořizovat si střih, který vám bude zakrývat obličej. Vašemu obličeji budou slušet i dozadu uhlazené vlasy.
Vyvarujte se: Střihům, které zakryjí váš souměrný obličej, tedy dlouhým a těžkým ofinám a účesům, kdy vlasy směřují do obličeje. Takové střihy mohou nechtěně rozšiřovat váš obličej.

Zdroj: Thinstock

  • Protáhlá tvář:

Pro vás se hodí krátké a středně dlouhé vlasy. Střih by měl být plnější po stranách obličeje, aby ho mírně rozšířil, ofina by měla být jen tenká, která opticky zkrátí délku obličeje. Proužky mohou zjemnit váš tvrdší výraz.
Vyvarujte se: Přílišné délce vlasů, která by opticky váš obličej ještě prodloužila! Vlasy na ramena ve vašem případě úplně stačí. A nenechejte se splést tím, že modelky s protáhlými tvářemi nosí i dlouhé vlasy! Nezapomeňte, že ony mají svého kadeřníka, který účes každou chvilku správně upraví a je vždy po ruce.

Přečtěte si také: Zaostřeno na ofiny - Všechno, co potřebujete vědět

  • Kulatá tvář:

Budou vám slušet účesy, které jsou bohaté a vysoké na vrcholu hlavy, protože na pohled zmírní kulatost obličeje. Může to být klidně krátký střih, tedy takový, kdy vlasy nepřesáhnou úroveň brady. Pokud na vrcholu hlavy zvolíte proužky a vlasy jinak budete směrovat k obličeji, bude se zdát váš obličej delší a užší.
Vyvarujte se: Střihům k bradě, které kopírují tvar hlavy. Kulatost obličeje tím jen zvýrazníte a budete vypadat tak trochu jako meloun. Protože nejširšími částmi vašeho obličeje jsou líce a uši, není dobré volit střih, který tyto partie ještě zvýrazní.

Zdroj: Thinstock

  • Čtvercová tvář:

Co se týká délky vlasů, budou vám slušet krátké nebo středně dlouhé, nejlépe zvlněné kolem obličeje. Tenká ofina pak není na škodu. Také na vrcholu hlavy klidně můžete experimentovat a jít tak trochu do výšky, abyste eliminovala dojem hranatého obličeje.
Vyvarujte se: Dlouhé vlasy? Ne, to pro vás není. Ani naprosto rovná ofina ne. Rovný střih do roviny s čelistmi vám neprospěje. Pokud ale půjde až přes čelisti a bude doplněný proužky, může to vypadat lépe.

  • Tvar srdce:

Budou vám slušet vlasy po bradu i delší. Kolem vršku tváře můžete také vyzkoušet jemné proužky a krátkou ofinu. A vlnky k bradě? Tím nic nezkazíte. Můžete nosit krátké vlasy, ale pokud je vaše tvář skutečně ve tvaru srdce, měly by vlasy pokračovat až na zátylek tak, aby se vyrovnal nepoměr mezi lícními kostmi a úzkou bradou.
Vyvarujte se: Krátkým účesům, které budou jen přes horní část hlavy a nad uši – moc byste tím rozšířila horní část tváře. A pozor – žádné vysoké účesy na vrcholku hlavy! Pak byste vypadala, že máte moc dlouhý obličej a úzkou bradu.

Zdroj: Thinstock

  • Tvar diamant:

Máte výraznou a vyváženou tvář. Můžete experimentovat s mnoha typy účesů, nicméně vždy je dobré pracovat zároveň se svou tváří, která by měla vyniknout. Můžete si dovolit i krátké vlasy, nicméně lepší je nechat jejich délku až na zátylek podobně jako u tváře ve tvaru srdce. Takový střih vytvoří vyváženost mezi lícními kostmi a přesným tvarem brady.
Vyvarujte se: Nenoste vlasy příliš do obličeje, zakrývaly by tvář, která je vaším klenotem.

Chcete si nechat své krátké vlasy prodloužit? Přečtěte si, jak probíhá prodlužování vlasů

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky