Jak se stát vizážistkou aneb Cesta za snem - 1. díl

Jak se stát vizážistkou aneb Cesta za snem

Před několika dny se můj život otočil o 180 stupňů. Dostala jsem nečekanou nabídku, o které jsem ale už několik let tajně snila, možnost absolvovat pětitýdenní kurz MASTER PRO A-Z v Make-Up Institute Prague.

Zjednodušeně řečeno ze mne po úspěšném absolvování bude vizážistka, navíc s osvědčením o rekvalifikaci v oblasti Vizážistika a barvové poradenství akreditovaném Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a ještě získám celostátně uznávané osvědčení o profesní kvalifikaci Vizážistka v rámci Národní kvalifikace. Ideální možnost rozjet kariéru v oboru, který - byť okrajově - zajímá většinu žen.

Ráda bych vás svou cestou za snem provedla den po dni.

Jak už bylo řečeno, kurz, kterého se účastním, trvá přesně pět týdnů. Ty jsou doslova natřískané a studenti se od devíti do pěti každý všední den nezastaví. V mém kurzu je nás deset, devět žen, jeden muž, věkové rozmezí je od dvaceti do pětatřiceti let.

První den kurzu byl samozřejmě seznamovací, úvodního slova se ujala Markéta Davidovich, ředitelka Make-up Institutu. Hned poté jsme se pustili s lektorkou Bárou Mlezivovou do práce. Bára je vizážistka a stylistka a ve svém oboru je velmi úspěšná. Provázela nás celým týdnem a krůček po krůčku nás zasvěcovala do tajů make-upu a práce vizážisty. Dopoledne byla věnována teorii a proběhly názorné ukázky, odpoledne pak patřila praktickému nácviku nabytých vědomostí. Začali jsme tedy od píky, představením nástrojů na líčení, ukázali jsme si typy obličejů, učili se poznávat rozdíl mezi studeným a teplým odstínem, dostalo se nám praktických rad od vizážistky, která v oboru pracuje už mnoho let.

Podrobně jsem se pustili do takzvané pleťovky neboli přípravy obličeje - nanesení krému, make-upu, korektoru, pudru, bronzeru, tvářenky... Bára nám vše po teoretickém úvodu předvedla na modelce, po pauze na oběd jsme se už pustili do práce i my. První čtyři dny se kurzisté líčí navzájem. Je potřeba si zažít i pocit "toho na druhé straně", vědět, co je příjemné a co už ne.

V úterý přišlo na řadu líčení očí, nanášení stínů, řasenky, vykouzlení precizních linek, úprava obočí... Opět jsme si nejdříve ukázali různé typy a postavení očí, Bára nám vysvětlila, co kterému oku lichotí, co je dobré dělat, čeho se raději vyvarovat, a vše názorně předvedla na modelce. Odpoledne jsme se už štětců chopili my a opět dostali možnost pod bedlivým zrakem lektorky vyzkoušet vše, co jsme zatím probrali. 

Třetí den patřil rtům a nalepovacím řasám. Opět nás čekala dopoledne teorie, odpoledne praxe, kdy jsme si navzájem zkoušeli už celý make-up, a to na dané téma, kterým bylo například takzvané kouřové líčení neboli kouřovky, které jsme doplnili o umělé řasy a precizně nalíčené rty.

Čtvrtek se nesl v duchu tréninku, kdy jsme museli přesně vystihnout líčení z fotografie, kterou jsme dostali k dispozici. Důležitý nácvik třeba na módní přehlídku. Čtvrtý den byl také posledním dnem, kdy jsme se líčili navzájem. Dlužno dodat, že pleť už volala po odpočinku, neustále líčení a odličování jí dalo zabrat.

Závěrečný den prvního týdne jsme už dostali možnost si zkoušet líčení na modelkách. Opět jsme líčili podle předlohy a už bylo potřeba vše stihnout na čas. Na celý make-up jsme měli hodinu. Úplný závěr dne patřil opět Markétě Davidovich, která nás lehce zasvětila do tajů marketingu a též nám poradila, jak už teď můžeme rozjíždět svou budoucí kariéru vizážisty.

Celý týden se na nás hrnula spousta informací, mnoho z nás dělalo některé věci poprvé (kurz je určen pro začátečníky, je počítáno s tím, že se na něm objeví i někdo bez předchozích zkušeností), šlo o pět velmi náročných dnů po psychické, ale i fyzické stránce, ale jak se říká, těžko na cvičišti, lehce na bojišti.

MASTER PRO A-Z

- jedná se o nejdelší a neobsáhlejší make-up kurz pro naprosté začátečníky
- po absolvování zvládá absolvent veškeré make-up techniky od základního denního make-upu, přes foto make-up, svatební make-up, dobové líčení, tv a video make-up, vlasový styling, líčení na přehlídky, pánský make-up, líčení zralé pleti, extravagantní líčení atd.
- v ceně je obsažen základní make-up kit a portfolio fotografií, které slouží k prezentaci před prvními klienty
- v týmu lektorů jsou esa české i zahraniční make-up scény včetně fotografů, kteří studenty zasvětí do všech detailů make-upu
- po absolvování Make-up Institut Prague se studenty i nadále spolupracuje a pomáhá přes agenturu zajistit první pracovní příležitosti

Další články

čtenářů si právě čte tento článek