Jak se chytře zbavit nežádoucích chloupků

Umění se holit

Dnes už existuje jen málo žen, které by doma neměly žiletku nebo jiné depilační pomůcky. Ať už se holíte tradičně, nebo zkoušíte nové a stále trvalejší techniky, vhodné je holit se správně a vybrat ty správné výrobky.

Od žen je vyžadována dokonalost téměř ve všech aspektech života – v práci, v domácnosti, v roli matky i co se vzhledu týče. A na co v létě myslíme nejčastěji? Na odstraňování chloupků…ty jsou totiž i pro nás, ženy, nepřekonatelným problémem. Jak se ale holit správně? A jaké techniky existují? To všechno pro vás zjistilo Kafe.cz. Inspirujte se a buďte v létě v plavkách a sukních dokonalé.

Dočasné techniky holení

Žiletka

Stále nejrozšířenějším způsobem odstraňování chloupků je žiletka. Je to rychlé, bezbolestné a v dnešní době už firmy vymýšlejí žiletky s aloe vera či jinými přírodními látkami, které zároveň uklidňují pokožku. Její nevýhodou je krátkodobost oholených chloupků a také občasné negativní reakce pokožky po holení v podobě drobných červených pupínků.

  • Oholenou pokožku vždy namažte hydratačním tělovým mlékem nebo balzámem po holení, aby byla zklidněná a příliš se nevysušovala.

Kafe.cz radí:

  • Pozor na zarůstání chloupků! Ačkoli se vám může zdát, že se tomu nevyhnete, opak je pravdou. Zarůstávání lze předejít např. peelingem nebo promazáváním pokožky. Dnes již také existuje spousta gelů a krémů, které účinně proti zarůstání bojují.

Depilační krémy, vosk, trhání, depilátory

I tyto techniky patří mezi ty dočasné, ale jsou trvalejší než holení žiletkou. Často jsou také na první vyzkoušení bolestivější, ale i toto časem ustupuje. Všechno raději přetrpíme, abychom si potom mohly užívat týden až dva hladké pokožky. Navíc chloupky jsou poté jemnější a světlejší a v některých případech jich je i méně.

  • Dříve byly tyto techniky používány v kosmetických salónech, dnes si tento luxus můžete dopřát i doma.

Kafe.cz radí:

  • Čerstvě depilovanou pokožku určitě namažte zklidňujícím krémem, možná i nějakým antibakteriálním. Také se ihned po depilaci vyhýbejte přímému slunci. Při použití vosku také dávejte pozor na popálení pokožky

Epilátor Braun Silk-épil 7 Dual, 3 899 Kč

  • Toužíte po tom na delší dobu odstranit chloupky, abyste si mohla užívat slunečného počasí bez neustále dorůstajících chloupků? Pak vyzkoušejte epilátor s duální technologií, což znamená, že se budete epilovat a zároveň využijete starou známou technologii Gillette Venus. Můžete jej používat ve vodě, což zklidňuje a zjemňuje pokožku. A výsledek? Dlouhotrvající pocit hladké pokožky a hlavně rychle a pohodlně.

Depilační krém One, Eva Cosmetics, 79 Kč

  • Už ve starém Egyptě ženy nedaly na svou krásu dopustit a stejně jako my dnes vymýšlely, jak se zbavit chloupků. Inspiraci přímo od nich si vzala přírodní egyptská kosmetika a připravila pro vás depilační krémy s medem a lanolinem a verzi Sensitive s heřmánkem. Můžete je použít na pokožku nohou, citlivou oblast bikin nebo podpaží. Jsou dobře snášené a krásně voní. Navíc máte v balení i balzám po holení, který omezí růst chloupků.

Voskové pásky, VEET, 12 ks, 149 Kč

  • Máte v oblibě voskové pásky? Pak jste určitě zažily, že jste měla problém je pevně uchopit a strhnout. Teď už nezoufejte. VEET má pro vás nové voskové s proužkem pro snadné uchopení. Zefektivníte tak výsledek a předejdete méně účinnému použití pásku jeho špatným uchopením. Navíc můžete volit mezi pásky pro citlivou, suchou nebo normální pokožku.

Tip Kafe.cz

  • Někdy nás netrápí jen chloupky na nohou nebo v oblasti bikin, ale také máme starosti s jemnými chloupky na obličeji. Jak s tím bojovat a nemuset neustále běhat do obchodu?

Balení sady voskových pásků, VEET, 219 Kč

  • Toto unikátní balení pokrývá všechny depilační potřeby. Najdete v něm pásky na nohy, bikiny, podpaží i na obličej. A to všechno můžete použít i na citlivou pokožku.

Další tipy Kafe.cz:

  • Z vlastní zkušenosti mohu vřele doporučit metodu cukrovou pastou. Je to velmi účinné, efekt dlouhotrvající (zhruba po třetí aplikaci se interval dorůstání prodloužil až na 5 týdnů), průměrná cena a vhodnější i pro citlivou pokožku na rozdíl třeba od metody vosku. Navíc si mohu epilaci užívat v pohodlí domova. Hodí se pro všechny partie těla.

Počkejte si na další díl: Trvalé techniky holení 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek