Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak se chytře zbavit nežádoucích chloupků

Umění se holit
Umění se holit
Zdroj: www.Thinkstock.cz a archiv firem

Dnes už existuje jen málo žen, které by doma neměly žiletku nebo jiné depilační pomůcky. Ať už se holíte tradičně, nebo zkoušíte nové a stále trvalejší techniky, vhodné je holit se správně a vybrat ty správné výrobky.

Od žen je vyžadována dokonalost téměř ve všech aspektech života – v práci, v domácnosti, v roli matky i co se vzhledu týče. A na co v létě myslíme nejčastěji? Na odstraňování chloupků…ty jsou totiž i pro nás, ženy, nepřekonatelným problémem. Jak se ale holit správně? A jaké techniky existují? To všechno pro vás zjistilo Kafe.cz. Inspirujte se a buďte v létě v plavkách a sukních dokonalé.

Zdroj: www.Thinkstock.cz a archiv firem

Dočasné techniky holení

Žiletka

Stále nejrozšířenějším způsobem odstraňování chloupků je žiletka. Je to rychlé, bezbolestné a v dnešní době už firmy vymýšlejí žiletky s aloe vera či jinými přírodními látkami, které zároveň uklidňují pokožku. Její nevýhodou je krátkodobost oholených chloupků a také občasné negativní reakce pokožky po holení v podobě drobných červených pupínků.

  • Oholenou pokožku vždy namažte hydratačním tělovým mlékem nebo balzámem po holení, aby byla zklidněná a příliš se nevysušovala.

Zdroj: www.Thinkstock.cz a archiv firem

Kafe.cz radí:

  • Pozor na zarůstání chloupků! Ačkoli se vám může zdát, že se tomu nevyhnete, opak je pravdou. Zarůstávání lze předejít např. peelingem nebo promazáváním pokožky. Dnes již také existuje spousta gelů a krémů, které účinně proti zarůstání bojují.

Depilační krémy, vosk, trhání, depilátory

I tyto techniky patří mezi ty dočasné, ale jsou trvalejší než holení žiletkou. Často jsou také na první vyzkoušení bolestivější, ale i toto časem ustupuje. Všechno raději přetrpíme, abychom si potom mohly užívat týden až dva hladké pokožky. Navíc chloupky jsou poté jemnější a světlejší a v některých případech jich je i méně.

  • Dříve byly tyto techniky používány v kosmetických salónech, dnes si tento luxus můžete dopřát i doma.

Zdroj: www.Thinkstock.cz a archiv firem

Kafe.cz radí:

  • Čerstvě depilovanou pokožku určitě namažte zklidňujícím krémem, možná i nějakým antibakteriálním. Také se ihned po depilaci vyhýbejte přímému slunci. Při použití vosku také dávejte pozor na popálení pokožky

Epilátor Braun Silk-épil 7 Dual, 3 899 Kč

Zdroj: www.Thinkstock.cz a archiv firem

  • Toužíte po tom na delší dobu odstranit chloupky, abyste si mohla užívat slunečného počasí bez neustále dorůstajících chloupků? Pak vyzkoušejte epilátor s duální technologií, což znamená, že se budete epilovat a zároveň využijete starou známou technologii Gillette Venus. Můžete jej používat ve vodě, což zklidňuje a zjemňuje pokožku. A výsledek? Dlouhotrvající pocit hladké pokožky a hlavně rychle a pohodlně.

Depilační krém One, Eva Cosmetics, 79 Kč

Zdroj: www.Thinkstock.cz a archiv firem

  • Už ve starém Egyptě ženy nedaly na svou krásu dopustit a stejně jako my dnes vymýšlely, jak se zbavit chloupků. Inspiraci přímo od nich si vzala přírodní egyptská kosmetika a připravila pro vás depilační krémy s medem a lanolinem a verzi Sensitive s heřmánkem. Můžete je použít na pokožku nohou, citlivou oblast bikin nebo podpaží. Jsou dobře snášené a krásně voní. Navíc máte v balení i balzám po holení, který omezí růst chloupků.

Voskové pásky, VEET, 12 ks, 149 Kč

Zdroj: www.Thinkstock.cz a archiv firem

  • Máte v oblibě voskové pásky? Pak jste určitě zažily, že jste měla problém je pevně uchopit a strhnout. Teď už nezoufejte. VEET má pro vás nové voskové s proužkem pro snadné uchopení. Zefektivníte tak výsledek a předejdete méně účinnému použití pásku jeho špatným uchopením. Navíc můžete volit mezi pásky pro citlivou, suchou nebo normální pokožku.

Tip Kafe.cz

  • Někdy nás netrápí jen chloupky na nohou nebo v oblasti bikin, ale také máme starosti s jemnými chloupky na obličeji. Jak s tím bojovat a nemuset neustále běhat do obchodu?

Balení sady voskových pásků, VEET, 219 Kč

  • Toto unikátní balení pokrývá všechny depilační potřeby. Najdete v něm pásky na nohy, bikiny, podpaží i na obličej. A to všechno můžete použít i na citlivou pokožku.

Další tipy Kafe.cz:

  • Z vlastní zkušenosti mohu vřele doporučit metodu cukrovou pastou. Je to velmi účinné, efekt dlouhotrvající (zhruba po třetí aplikaci se interval dorůstání prodloužil až na 5 týdnů), průměrná cena a vhodnější i pro citlivou pokožku na rozdíl třeba od metody vosku. Navíc si mohu epilaci užívat v pohodlí domova. Hodí se pro všechny partie těla.

Počkejte si na další díl: Trvalé techniky holení 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky