Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak probíhá prodlužování vlasů

Jak probíhá prodlužování vlasů
Jak probíhá prodlužování vlasů
Zdroj: Lubomír Kotek
Prohlédněte si všechny fotografie (13)

Podívejte se na podrobný postup prodlužování vlasů, které absolvovala čtenářka KAFE.cz.

Diskutujte: Láká vás prodložení vlasů a šla byste do toho?

Čtenářka Katka: Proč jsem chtěla mít dlouhé vlasy?

Dle Murphyho zákona o chlebu, který padne vždy na zem namazanou stranou, jsem zdědila své neduživé vlasy po otci na rozdíl od bratra, který je má pěkné po mámě. Já s nimi od mládí dělám v nejlepší víře psí kusy, byť s nevalným efektem, zatímco on své bujné kudrny holí na délku třech milimetrů mašinkou. Jak říká má kamarádka, Bůh dal každému dle svého uvážení a asi věděl proč...

Do svých téměř třiceti jsem svůj vlasový handicap řešila převážně dobře střiženými mikády. Ano, nic moc originálního, ale přišlo mi to lepší než neduživý culík tloušťky myšího ocásku. S pokorou však přiznávám, že závistivým pohledům na vlasově obdařenější jsem se nikdy neubránila. Zkrátka každá holka chce alespoň jednou v životě mít krásné a dlouhé vlasy. Nevím jak vy, ale já tedy jo. Rozhodla jsem se proto přírodu lehce ošálit a vlasy si nechat prodloužit a zahustit. Řeknu vám, že ten nápad mi zvedl náladu hned nejmíň o 200 % a výsledek myslím stojí za to!

Kolik stojí prodloužení vlasů?

Pokud koketujete s myšlenkou jít v mých šlépějích, je více než dobré zvolit si salon či kadeřnici, ke které máte důvěru. Přeci jen prodloužení vlasů není levné, stojí v rozmezí 7 000 Kč – 25 000 Kč a postupů i výsledných efektů je mnoho. Já jsem si vybrala svoji léty osvědčenou a skvělou kadeřnici Terezu Bártů ze salonu La Dragonessa, kousek za Prahou. Ceny zde jsou naštěstí také mimopražské a pohybují se tedy spíše na spodní hranici uvedeného cenového rozpětí.

Postup prodlužování vlasů

 • Dva týdny před plánovaným procesem prodlužování jsem navštívila kadeřnictví, kde jsme vlasy nabarvily a tón v tónu promelírovaly. Následovalo vybírání odstínu mých nových vlasů, kdy se kadeřnice nakonec rozhodla objednat tři druhy pramenů v okruhu mé barvy. Více odstínů působí prý totiž přirozeněji než jeden jediný.

 • V den D už byly mé nové vlasy připravené. Jedná se o vlasy z Asie, Indie a Mexika, které jsou chemicky obarvené a upravené na "evropský vlas". 
  Jsou to tedy skutečné vlasy, které někomu, byť to zní trochu strašidelně, narostly opravdu na hlavě.

 • Nejprve mi kadeřnice umyla hlavu peelingovým šamponem, který vlasy důkladně zbaví nečistot. Po mytí se v tomto bodě nepoužívá běžný kondicionér, ale vlas se ponechá „otevřený“, aby se lépe navázal na keratinový spoj nových pramenů.
 • Pak začala asi dvouhodinová téměř zlatnická práce s „navazováním pramenů“. Ve skutečnosti se keratinové spoje za pomoci speciálních horkých kleštiček slepují asi 1 centimetr od kořínků s pramínky skutečných vlasů.

 • Počet přidaných pramenů je do jisté míry limitován počtem skutečných vlasů. Mně se na hlavu vešlo 75 pramenů s tím, že s napojováním se končí lehce nad linií uší, aby vaše skutečné vlasy důkladně zakryly spoje. Ani v případě sepnutých vlasů by tedy neměly být spoje viditelné.

 • Poté přišel na řadu střih. Napojené vlasy mají totiž stejně jako vlasy kohokoliv z nás ztenčené konečky, kterých je třeba se zbavit. Dále pak kadeřnice propojila můj účes s novými vlasy postupným kaskádovitým sestříháním.

 • A jsme hotovi! Celý proces netrval déle než 2,5 hodiny a já mám vlasy do půli zad. Je to opravdu báječný pocit a s výsledkem jsem více než spokojena.

Péče o prodloužené vlasy

 • Je nutné myslet na to, že doplněné vlasy jsou odkázány pouze na výživu, kterou jim dodáme zvenku. Kadeřníci tedy doporučují používání speciální vysoce hydratační kosmetiky určené pro prodloužené vlasy.
 • Vlasy lze mýt dle potřeby třeba každý den, můžete je fénovat, natáčet, kulmovat i žehlit.
 • Při žehlení je pouze třeba vyhnout se kontaktu s keratinovými spoji.
 • Vlasy můžete i barvit, ale přeci jen v tomto případě není vhodné pouštět se do domácích experimentů a raději vyhledat pomoc profesionála.

Jak česat prodloužené vlasy?

Mimo krásné dlouhé vlasy jsem získala speciální kartáč na jejich pročesávání. Prodloužené vlasy se rády cuchají a je tedy dobré je každý večer důkladně rozčesat od spojů až ke konečkům. Nemusíte mít obavy z toho, že si spoje vytrhnete, drží opravdu velmi spolehlivě.

Vlasy jsou prodloužené. A co pak?

Asi po 3-6 měsících dle toho, jak rychle vám vlasy rostou, bude třeba spoje posunout opět blíže ke kořínkům. Tento zásah provede váš kadeřník a připravte si zde částku od 3 000 Kč výše. Já sázím na to, že mi rostou vlasy pomalu, a počítám spíš s tím půl rokem.

Závěr

Prodlužování vlasů není určené pouze celebritám či dámám, které nemají na práci nic jiného než péči o svůj vzhled. Cvičím jógu jako instruktorka a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že prodloužené vlasy jsou naprosto vhodné i pro běžně vytížené a sportující ženy jako jsem já. Pokud tedy již nějakou dobu váháte, mohu vám poradit „jděte do toho!“

Za spolupráci děkujeme
Salonu La Dragonessa, Kostelní 15, Čelákovice, tel.: 326992203,
www.ladragonessa.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Jak pečovat o pleť v zimě

Jak pečovat o pleť v zimě

Přišly podzimní dny a s nimi i odlišná péče o naši pokožku. Jak předejít pocitu, že je vaše pleť úplně suchá, případně pálí a svědí?

Akční letáky