Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

JAK PRO KRÁSU TRPĚLY NAŠE PRABABIČKY: Nejabsurdnější kosmetické zákroky minulého století

Kosmetika před sto lety, takhle ženy tehdy trpěly
Kosmetika před sto lety, takhle ženy tehdy trpěly
Zdroj: Boredpanda.com
Prohlédněte si všechny fotografie (12)

Říká se, že pro krásu se musí trpět. Ovšem, pokud jste si myslely, že trpíte tím, že si jednou za měsíc dojdete na kosmetiku, necháte si udělat gelové nehty nebo třeba prodloužit vlasy, tak nevíte o utrpení vůbec nic!

Své by o tom mohly vyprávět dámy z dvacátých až čtyřicátých let minulého století. Kosmetický průmysl byl v plenkách, výzkumy novinek leckdy probíhaly metodou pokus-omyl, přesto ale ženy toužily být krásné a vypadat dlouho mladistvě.

Prohlédněte si naší galerii a dáte nám za pravdu, že to tehdejší krásky neměly vůbec jednoduché. Některé kosmetické pomůcky vypadaly doslova jako mučící nástroje, jejich používání muselo být leckdy velmi nepříjemné.

Kosmetický průmysl začal vzkvétat ve dvacátých letech minulého století. Dámy v té době toužily po kontrastu. Nosilo se výrazné kouřové líčení, velmi tmavé rtěnky a k tomu alabastrová pleť bez poskvrny. Tu samozřejmě nevlastnila každá, tudíž se dostávaly ke slovu kosmetické firmy se svými produkty a pomůckami. Ženy například doma nosily masky z černé gumy, které je měly zbavit vrásek a jiných nedokonalostí. Pihy se odstraňovaly oxidem uhličitým...

Ve třicátých letech byla hvězdou tajemná Greta Garbo. Ženy chtěly vypadat jako ona, obočí nosily tenké ve tvaru luku, plné rty nebyly žádoucí, líčily se tak, aby to vypadalo, že prakticky neexistují. Důraz se kladl na vlasy, ty musely být perfektně zvlněné. Dámy si nechávaly na hlavě vytvářet tzv. pokládané vlny. Ty jsou náročné na vytvoření i pro současné kadeřníky se všemi jejich moderními pomůckami.

Čtyřicátá válečná léta se nesla v duchu emancipace. Muži válčili, ženy byly na vše samy. Ovšem s tou vidinou, že se muži vrátí a je potřeba být pro ně stále krásné. Nosily se tedy výrazné rudé rtěnky, dlouhé lehce zvlněné vlasy, zkrátka bylo potřeba vypadat žádoucně. Zdravotní sestřičky byly také často to první, co muži spatřili, když se vrátili z fronty, a bohužel často také to poslední...

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Čtěte také: 10 ZÁZRAKŮ, které dokáže “obyčejný” DĚTSKÝ PUDR


 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky