Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Rozhodli jste se konečně přestat kouřit a zároveň zhubnout? Tento postup funguje

Zdroj: Shutterstock.com

Aby vaše odhodlání skoncovat se zlozvykem nebo konečně zhubnout neskončilo po pár dnech fiaskem, poradíme pár fíglů, s nimiž máte šanci dotáhnout své plány do konce!

Základem úspěchu je vůle. Pokud s vaším problémem bojujete, pomoci mohou vonné esence. Při výběru esencí záleží na druhu předsevzetí a na konkrétním problému s nedodržováním vytčeného cíle. Můžou pomoci individuální esence. Například habr podporuje silnou vůli, abychom skutečně začali. Hořeček zase podpoří vytrvalost, abychom se nevzdávali při prvním neúspěchu.

Esence existují i v různých kombinacích, nejtypičtější jsou na štíhlou linii, stop kouření, koncentraci, sebedůvěru nebo detox. Seženete je v lékárnách.

Na chutě chrom
Pár kilo navíc lehce shodíte změnou stravování a vhodně zvolenými doplňky stravy, které jsou většinou na přírodní bázi. Ty buď sníží chuť k jídlu, nebo vás nasytí, abyste se zbytečně nepřejídali. Zobejte chrom!

Chrom kontroluje hladinu cukru v krvi a vaše chutě na sladké se tak výrazně sníží. Jestliže užívání chromu podpoříte občasným cvičením, můžete pozorovat i zesílení svalové tkáně. Důležité je také jíst častěji, v menších dávkách a pravidelně. Pokud tělo dostává jídlo pravidelně, nemá potřebu si uchovávat tuky na horší časy.

Hlad oblafne popcorn
Pokud máte problém se sebeovládáním, dopřejte si k obědu větší množství vlákniny, která vás zasytí a má nulovou kalorickou hodnotu. Jídelníček by měl být co nejbohatší na bílkoviny. Ty totiž zasytí na dlouhou dobu a nepřepadne vás vlčí hlad. Místo uždibování všeho možného jezte popcorn. Při dietě je nejlepší neslaný a bez příchutí. Pražená kukuřice má málo kalorií, zato hodně vlákniny, vitaminů, fosforu a železa.

Potraviny podporující hubnutí
Skořice, ořechy, ananas, ryby, kysané zelí, mandle, sušené datle a fíky, čočka.

Vychytávky proti kouření
V první řadě je potřeba si uvědomit, proč chcete přestat kouřit. Zdravotní rizika přímo děsí! „Je prokázáno, že kouření má přímou souvislost s rozvojem nádorového onemocnění, a to nejen nádorů plic, ale také je spolu s vysokou hladinou cholesterolu, vysokým krevním tlakem a cukrovkou hlavní příčinou srdečních a cévních onemocnění," varuje Kateřina Písecká z centra individuální péče při VFN v Praze. Vyplatí se také vymyslet si náhradní činnost v situacích, kdy vás přepadne chuť na cigaretu. Můžete si jít zaběhat nebo se projít.

S odvykáním pomáhá i čerstvá citronová šťáva, která chuť na tabák spolehlivě utlumí. Při odvykání je dobré omezit i silně kořeněná jídla, která také zvyšují touhu zapálit si. Zkusit můžete i nikotinové náplasti, léky nebo žvýkačky.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU