Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

JAK NA VYPADÁVÁNÍ VLASŮ A S TÍM SPOJENOU ZTRÁTU SEBEVĚDOMÍ? Poradíme vám!

Jak na vypadávání vlasů?
Jak na vypadávání vlasů?
Zdroj: red

Komerční sdělení - Vypadávání vlasů je pro mnohé z nás noční můrou. Nejenže má vliv na náš vzhled, ale v neposlední řadě na psychiku. Nedopusťte, aby měla ztráta vlasů vliv na vaše sebevědomí. Zkuste se řídit našimi tipy, jak vypadávání vlasů efektivně řešit.

Jaké jsou ty nejčastější příčiny?

Především je třeba si uvědomit, že jde o komplexní problém, u kterého je nejprve důležité rozpoznat příčinu a následně zvolit vhodný postup, jak vypadávání vlasů úplně zabránit, nebo ho zmírnit. 

Častou příčinou je genetická výbava. V tomto případě proces vypadávání vlasů úplně zastavit nelze, ale nezoufejte, pomocí kúr a vhodné péče ho lze radikálně zmírnit. Pokud vyřadíme geny, tak u žen mezi nejčastější příčiny patří hormonální nerovnováha během menopauzy, po porodu nebo po vysazení antikoncepce. Dále změna ročního období, stres nebo nevyvážená strava. U všech těchto příčin je třeba mít na paměti, že jde o přirozený jev a ztráta vlasů je jen dočasná. Proto se snažte zapomenout na nepříjemnosti s tím spojené a zaměřte se na pozitivní změny, díky kterým se budete cítit dobře a vaše vlasy by se měly opět postupně obnovit.

Odreagujte se a dejte si něco dobrého

Odreagujte se Odreagujte se Zdroj: red

Pokud je ztráta vlasů viditelná, tak se bohužel negativně projevuje na našem sebevědomí. Snažte se najít způsob, jak zaměstnat své myšlenky a vypustit z těla přebytečný stres. Jedním z těch nejlepších je např. jóga, při které dochází ke kombinaci meditace a pohybu. Uvolnit se můžete i u klasického běhu nebo procházky v přírodě.

Vlasy je třeba vyživovat také zevnitř, proto vsaďte na takové potraviny, které vám se zpomalením vypadávání vlasů pomohou. Zařaďte do svého jídelníčku jídla bohatá na bílkoviny (vejce, maso nebo ryby), zinek (česnek, mandle, bazalka a další koření) nebo vitaminy skupiny B (celer, mandle, květák, banány nebo celozrnné potraviny).

Jak pečovat o své vlasy?

K vlasům se chovejte šetrně. Dávejte si pozor na fénovaní příliš horkým vzduchem, žehlení a stahování do culíků. Tyto činnosti sice na vypadávání vlasů příliš velký vliv nemají, ale mají za následek jejich lámání a křehkost. V neposlední řadě je také důležité pečovat o vlasovou pokožku, protože vlasy více padají, když jsou v ní špatně „ukotveny“. Je třeba zvolit takový šampon, který cílí na problém již u kořínků, zároveň vlasy nezatěžuje a dodává jim sílu. Ovšem šamponem péče nekončí. Pro lepší účinek je vhodné používat i kúru proti vypadávání vlasů. Naším tipem je Vichy Dercos Aminexil Clinical 5, který mimo jiného posiluje ukotvení vlasového kořínku v pokožce.

Nyní máte také jedinečnou šanci koupit kúru Dercos Aminexil Clinical 5 a jiné přípravky Vichy za výhodné ceny ve speciálních nabídkách zde.

Kúra Dercos Aminexil Clinical 5 Kúra Dercos Aminexil Clinical 5 Zdroj: red

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU