Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak na suchou a citlivou pleť?

Suchá pleť vyžaduje vždy tu nejvyšší, a také nejdůkladnější péči. Naopak v mládí bývá největší výhodou, skoro bych řekla darem, který dostáváme tak nějak zadarmo, bez práce. Tvářičky jako broskvičky, jemné póry, žádný mastný lesk, pupínek ani uhřík.

Kamarádky mohly jenom závidět. Za všechny tyto výhody ale v pozdějším věku tvrdě „zaplatíme“. Nejpozději od 25 let věku se velmi rychle projeví nejvýraznější problém suché pleti, kterým je viditelný nedostatek tuku a vlhkosti. Pleť se začne nepříjemně napínat až šupinatět, objeví se první podráždění, a co je nejhorší, i první vrásky. Příčinou tohoto stavu je nedostatečná funkce mazových žláz, což se právě v mládí mohlo jevit jako nezpochybnitelná výhoda.

Ryor

Jak tedy o suchou a citlivou pleť správně pečovat?

Suchá a citlivá pleť je velmi jemná a jako taková si zaslouží naši mimořádnou péči a maximální pozornost. Dalo by se říct, že bychom ji měly přímo Ryor rozmazlovat! Jak již bylo řečeno, chybí jí nejen tuk, ale i vlhkost. Téměř vždy jí vyhovuje umírněná a správně vedená kosmetická péče. Rozhodně nemá ráda přemíru kosmetických přípravků. Opět připomenutí základního pravidla – ze všeho nejdůležitější je pravidelné čištění a celodenní ochrana. Prvořadým úkolem je udržet rohovou ochrannou vrstvu dostatečně vláčnou a přimět ji za každou cenu stabilizovat její schopnost hospodaření s vodou. Jedině tak totiž uchráníme mnohem větší rezervy vody uložené hlouběji v pokožce a tkáních. Je nutné zvolit vhodné přípravky. Nemělo by se stávat, že po aplikaci přípravku se za dvě tři hodiny dostaví nepříjemný pocit suchosti a my musíme znovu aplikovat kosmetický přípravek.

Ideální krém pro denní ošetření suché a citlivé pleti by měl mít hlavně lehkou konzistenci, být bohatý na obsah aktivních látek a olejů dodávajících vlhkost, navíc má obsahovat UV filtr, který chrání kůži před účinky slunečního záření, které způsobuje stárnutí pleti.

Obzvlášť dobře dělají suché a citlivé pleti přírodní oleje. Jsou důležitým přirozeným zdrojem vitaminu A,F a E, známého jako vitamin krásy.

A ještě jeden přípravek si právem zaslouží naši pozornost. Jmenuje se Výživný krém Exclusive. V roce jeho vzniku – již před dvaceti lety - to byl první ochranný přípravek tohoto typu na našem trhu. Ryoru se v té době podařilo téměř nemožné - získat nejnovější typ vynikajícího emulgátoru, aby vznikla tak úžasná a kvalitní emulze s tukovou složkou na povrchu. Jde o tukově vyvážený vysoce hydratační přípravek, ve kterém je neuvěřitelných až 70 procent vody. Na pokožce proto nevytváří hutnou a lesklou hmotu, přitom perfektně drží vodu a díky parfemační složce černého rybízu a grepu působí neobyčejně svěže. Na pleti vytvoří velmi jemnou slaboulinkou ochrannou vrstvičku – velmi důležitou, aby zachytila všechny nečistoty z ovzduší a zabránila tak jejich dalšímu průniku do pokožky. Zákaznice si jej nemohou vynachválit právě pro jeho úžasnou lehkost a dobré vstřebávání. Stále patří mezi TOP přípravky a zaslouží si titul evergreen. U příležitosti 20. výročí založení firmy Ryor byl do přípravku ještě vkomponován černorybízový olej, který je zdrojem omega 3 a omega 6 mastných kyselin, které významně omlazují pleť.

Nevíte jak pečovat o svou pleť? Napište nám do bezplatné on-line kosmetické poradny na www.mujryor.cz
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky