Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Chcete vlnité vlasy, které budou zároveň zdravé? Stačí přečkat noc!

Vlasy jsou korunou krásy každé ženy.
Vlasy jsou korunou krásy každé ženy.
Zdroj: Shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (17)

Ach my ženy, ta, která má vlasy vlnité by chtěla rovné, ta co má vlasy jako hřebíky, touží po bujných kudrnách. Naštěstí v dnešním světě není nic nemožné a bohaté vlny si snadno můžete vytvořit přes noc. Ovšem vlasy jsou náchylné na špatné zacházení a tak je potřeba vždy volit správný postup, abyste si je nezničila. Kafe.cz vám řekne, jak na to. 

Pokud si chcete vlasy zvlnit tou nejrychlejší cestou, je tu pro tyto případy kulma. Teplo ale vlasy může poničit a proto se nedoporučuje kulmovat si vlasy příliš často. Pokud ale spěcháte a nemáte možnost nechat si vlasy dosychat s natáčkami, je kulma, či žehlička v podstatě jediná možnost. Ovšem pozor, navlnění vlasů za pomoci žehličky na vlasy, je vyšší dívčí a málokdo to ovládá. 

Daleko lepší, šetrnější a ostatně i déletrvající varianta jsou natáčky. Můžete využít klasické natáčky ať už ze dřeva, kovu, plastu, nebo pěnové natáčky s drátkem uvnitř. Fantazii se meze nekladou, vlasy si namotat i třeba na houbičky na nádobí a zafixovat gumičkou. Další možností je nastříhat na proužky staré děravé punčochy či punčocháče, namotat na ně vlasy a zavázat. Právě tento typ vln je ten nejpřirozenější, ačkoli získat cvik v tom, jak vlasy na punčochy namotat, může být pro někoho obtížné. 

Nejlepší je vlasy namotat na natáčky (či cokoli jiného) ještě trochu vlhké a nechat je doschnout zamotané, případně se zafixovanými vlnkami spát. Před natáčením se rozhodně doporučuje vlasy umýt, vetřít do ještě mokrých vlasů pěnové tužidlo a poté vyfénovat do polosucha. Je to ten nejlepší způsob, jak docílit přirozených vln, které vám jen tak neklesnou. Vlasy poté rozpusťte těsně před očekávanou akcí, rozčešte, natupírujte a zafixujte lakem na vlasy. Z vlnitých vlasů se poté dá udělat spousta účesů, přirozené padající vlny jsou ale stále nejefektnější. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky