Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak na bezpečné čištění uší?

Zdroj: Audiclean

Známe to všichni. V uších se hromadí ušní maz a před námi vyvstává otázka, čistit nebo nečistit? Čistit. Ale bezpečně! Rozlučte se s vatovými tyčinkami, které vám mohou způsobit hodně nepříjemností, a objevte roztoky vyrobené z mořské vody.

Péče o uši

V dnešní době je zatížení sluchového aparátu mnohem větší než v letech minulých. Ucho je citlivý orgán, který je potřeba čistit s velkou opatrností. Tvoří se v něm ušní maz, jehož funkcí je zabránit tomu, aby nečistoty pronikly do citlivého zvukovodu. Maz je přirozeně vypuzován z ucha ven. Vatové tyčinky, které většina z nás běžně používá, mohou způsobit mnoho problémů. Naštěstí je tu řešení. Ušní čistící roztok Audiclean představuje šetrný, účinný a bezpečný způsob čištění uší. Audiclean pomáhá zabránit hromadění ušního mazu a dodává uším pocit čistoty a svěžesti.

Úskalí vatových tyčinek

Vatové tyčinky, které se běžně používají k čištění uší, mohou vtlačovat ušní maz a nečistoty zpět do zvukovodu, což může být příčinou mnoha problémů. Při neopatrném čištění může dojít k poranění zevního zvukovodu.

Řešení

Vhodným způsobem hygieny ucha jsou roztoky z mořské vody určené k čištění uší, které vypláchnou přebytečný maz a nečistoty, např. Audiclean. Tyto roztoky z mořské vody rychle rozpouští ušní maz a zajišťují dobrou hygienu uší.

Roztoky fungují na zcela přírodní bázi, jsou bezpečné a šetrné a můžeme je používat i u dětí od půl roku věku, což jistě ocení maminky. Děti se během čištění uší často cukají, a tím hrozí poškození zvukovodu. Právě roztoky vyrobené z mořské vody proces čištění uší miminek, batolat a menších dětí v mnohém usnadní. Nezáleží však jen na roztoku, důležitý je také tvar trysky, kterou tekutina vytéká. Některé trysky jsou velmi šetrné, umožní, že tekutina teče na stranu zvukovodu a ne přímo, což může být velmi nepříjemné.

roztok Audicleanroztok Audiclean

Základní informace

 • Roztok je na přírodní bázi
 • Je bezpečný a šetrný
 • Je tvořen upravenou mořskou vodou s vysokým obsahem bikarbonátu (hydrogenuhličitanu), který napomáhá rozpouštět maz
 • V roztoku nejsou žádné chemické přísady, ani konzervační látky


O aplikaci roztoku se poraďte s lékařem pokud:

 • Trpíte jakýmkoliv onemocněním v oblasti zevního, středního nebo vnitřního ucha
 • Nastalo silné nebo celkové ucpání ušním mazem
 • Trpíte bolestmi ucha, infekcí, zánětem zvukovodu
 • Nastala porucha rovnováhy
 • Jste po operaci ucha, protržení ušního bubínku
 • Máte v uchu cizí těleso

Roztok můžete, pokud je vám to příjemné, použít i několikrát denně.


Účinky užívání ušního čistícího roztoku

 • Ustane nepříjemné svědění
 • Ojediněle se může zlepšit i sluch

Co vatové tyčinky?

A teď, když konečně znáte výhody čistících roztoků, co se zbylými vatovými tyčinkami? Nevyhazovat, hodí se třeba k odstranění rozmazané řasenky. 

Soutěž

Až do 9. srpna můžete na Kafe.cz soutěžit o 10 roztoků Audiclean. Klikněte pro více informací o soutěži...

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Skvělý letní sport: Nordic walking

Přemýšlíte nad tím, jakým sportem v létě zabavit celou rodinu? Zkuste Nordic Walking! Chůze s hůlkami je totiž ideální pro všechny generace, a tak…

Akční letáky