Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak mít v zimě krásnou hřívu? Takhle...

Zdroj: Profimedia.cz

V zimě je potřeba věnovat vlasům zvýšenou pozornost. Nevlídné počasí může vaši hřívu pěkně potrápit. Existuje však několik způsobů, jak udržet svůj účes zdravý a plný života, i když je schovaný po čepicí.

Vlasy zastřihávejte

Každých 6 až 8 týdnů choďte na zastřihávání. Ztrátou slabých roztřepených konečků zbavíte své vlasy zbytečné zátěže.

Používejte výživný balzám

Každý druhý den si myjte hlavu šampónem, který dodá vašim vlasům vláhu. Používejte kondicionér nebo balzám s obsahem posilujících vitamínů. Vlasy tak budou chráněny od poničení, které by mohl zapříčinit fén či žehlička.

Zimní balzám na vlasy, Alcina Zimní balzám na vlasy, Alcina Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Zimní balzám na vlasy, Alcina

Balzám pro posílení a vitalizaci vlasů, který obsahuje regenerační látky a antioxidanty z granátového jablka. Ty chrání buňky před negativními vlivy okolí a obsahují velké množství vitaminů, zejména B a C. Výtažek z granátového jablka regeneruje strukturu vlasů a dodává jim krásný vzhled.

Cena: 238 Kč (kosmetika-ib.cz)

Pozor na horký vzduch a vodu

Ujistěte se, že máte na fénu nastavenou nejnižší teplotu. Sprchujte se teplou, ne příliš horkou vodou. Jinak bude vaše kštice trpět vysušením. Pokud půjdete ven v zimě s mokrými vlasy, riskujete tak jejich zmrznutí a polámání.

Zkuste sprej proti statice

Čepice může mít na svědomí elektrizaci vlasů. Stříkejte si je proto sprejem proti statice. Nebudete pak vypadat jako Rákosníček.

Hydratační sprej s antistatickým účinkem, Avon Hydratační sprej s antistatickým účinkem, Avon Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Hydratační sprej s antistatickým účinkem, Avon

Speciální sprej, který oceníte nejen v zimě, obsahuje komplet Winter Restore, který má anti-statický účinek a vlasy zanechává jemné a ozdravené.

Cena: 139 Kč (krasa.cz)

Dostatečně pijte

Doma používejte zvlhčovat vzduchu a pijte dostatek vody. Pokud bude vaše tělo hydratováno, projeví se to na vaší pleti a vlasech.

Zesvětlete si vlasy

Nechte si vlasy o odstín zesvětlit. Jsou méně vystaveny sluníčku a tedy tmavší.

Vyberte kvalitní šampon

Zdravě vypadající účes dá v zimě o trochu více práce, ale s pomocí vyživujících šampónů a kondicionérů můžete proměnit slabé, poničené vlasy v krásně zářivou hřívu.

Ultrabohatý šampon s bambuckým máslem Ultrabohatý šampon s bambuckým máslem Zdroj: Profimedia.cz

Tip Kafe.cz

Ultrabohatý šampon s bambuckým máslem

Tento ultrabohatý šampón, obsahující bambucké máslo, chrání a restrukturalizuje vlasy a do-dává jim zářivý lesk. Jemně je čistí a hloubkově vyživuje, vlasy jsou hladké a šampón chrání přirozenou rovnováhu přemaštění vlasové pokožky.

Cena: 375 Kč (loccitane.cz)

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU