Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak mít hezké nohy do letních botiček

Jak mít hezké nohy do letních botiček
Jak mít hezké nohy do letních botiček
Zdroj: Profimedia.cz, Glasscare

Sezóna sandálů je konečně tady. Dopřejte si příjemnou relaxační domácí pedikúru, jejíž výsledky ocení nejen vaše nohy, ale také psychika.

Vyčistit

Odstraňte důkladně všechny případné zbytky starého laku na nehty. Vybírejte si šetrné odlakovače, které neobsahují aceton ani formaldehyd. Tyto látky nehty vysušují a způsobují jejich slábnutí a třepení. Namísto toho sáhněte po šetrném odlakovači založeném na bázi acetátu.

Navlhčit

Nejprve je třeba nohy důkladně zvlhčit. Napusťte si malé plastové umyvadlo či vaničku, do které se vám obě chodidla pohodlně vejdou. Voda by měla být teplá tak, jak je vám příjemné. Pro lepší relaxaci můžete ve vodě rozpustit koupelovou sůl. Vydržte s nohama ve vodě asi 15 minut.

Obrousit

V dalším kroku se zbavte odumřelé kůže na patách, která není hydratována podkožím, a proto osychá a může i bolestivě praskat.

Tip KAFE.cz

Namísto nešetrné pemzy, která může v pokožce pat způsobit mikroskopické trhlinky, zvolte oboustranný skleněný pilník Glasscare, který díky unikátnímu povrchu paty obrousí šetrně, ale důkladně. Sklo se také snáze udržuje v čistotě, na rozdíl od pórovité pemzy, jejíž drobné skulinky skýtají ideální útočiště pro množení bakterií.

Glasscare Glasscare Zdroj: Profimedia.cz, Glasscare

Osušit

Důkladně obě nohy osušte. Ideální je použít tlustý bavlněný ručník vyhřátý od sluníčka nebo fénu.
zušlechtit

Zušlechtit

Nehty pilujte dorovna, vyhnete se tak jejich bolestivému zarůstání. S pomocí pomerančového dřívka nebo nástroje z manikúrní sady opatrně zatlačte kůžičky směrem k nehtovému lůžku.

Promastit

Nyní pokožku promažte krémem speciálně určeným pro zjemnění pokožky nohou. V případě, že ve své toaletce žádný nemáte, poslouží i obyčejná indulona nebo vazelína z lékárny. Zabalte každou nohu zvlášť do jednoho igelitového sáčku, který u kotníku upevněte pomocí gumičky na vlasy, a dalších 15 minut relaxujte u oblíbeného časopisu. Díky této zjemňující masce své nohy nepoznáte.

Ozdobit

Na závěr aplikujte dvě vrstvy oblíbeného laku na nehty. Na nohou se nemusíte bát výraznějších či tmavších odstínů, klidně zvolte veselou růžovou nebo rudě červenou. Pro snazší aplikaci použijte oddělovač prstů nebo prsty oddělte pomocí vatových tampónů, ať se vám lak neobtiskne. Pokuste se sladit odstín s jednou z barev vašich plavek, na pláži budete za hvězdu. Dopřejte laku dost času na zaschnutí, než si obujete boty.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Dusí mě, co nepřijímám

Dusí mě, co nepřijímám

Situace, které narušují naši duševní rovnováhu, omezují nás, vyvolávají strach. U astmatiků potenciálně mohou vyvolat stavy záchvatovité dušnosti.

Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU