Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak málo toho víme o biokosmetice

Jak málo toho víme o biokosmetice
Jak málo toho víme o biokosmetice
Zdroj: Ryor

V dnešní době se stále častěji hovoří o kosmetice s přívlastkem bio.

Zájem spotřebitelů o cokoliv „přírodního“ vytváří z biokosmetiky jeden z největších trendů současnosti. Kolik z nás ale opravdu zná a ví, co je biokosmetika, v čem je jiná a která je tedy ta pravá?

Biokosmetika nesmí obsahovat umělá barviva, syntetické parfémy a konzervační látky. Naopak musí být vyrobena pouze z přírodních rostlinných složek, aktivních látek, antioxidantů nebo vitaminů, vše nejlépe v bio kvalitě. V biokosmetice bychom proto neměli najít žádné ropné látky, jako jsou jinak běžně používané parafinové či silikonové oleje, vosky, ale ani vazelínu, barviva, syntetické parfémy a syntetické konzervační látky. Obsažené přírodní látky by měly pocházet pouze z ekologického zemědělství nebo z kontrolovaných sběrů ve volné přírodě, zcela nepřípustná je jakákoliv jejich genetická modifikace.

Proč se vyplatí nejdříve pečlivě číst informaci na obalu přípravku?

Je důležité si uvědomit, že přírodní bioprodukty zpravidla vyhovují i citlivé pleti, mohou ale vyvolat častější alergickou reakci. Nejsložitější v celém procesu výroby bio kosmetiky je totiž její konzervace přírodní cestou. Proto vždy pečlivě čtěte informaci o složení přípravku.

Není bio jako bio

U dovozu přírodních látek z rozvojových zemí je uplatňován hodnotící princip FAIR TRADE, který se vztahuje i na biopotraviny. Biokosmetika také nesmí obsahovat látky živočišného původu pocházející z mrtvých zvířat. Vůně i barevnost přípravků nemusí být stále stejná, záleží na času sklizně, kdy se liší intenzita a množství obsažených látek či éterických olejů v rostlinách. Pro biokosmetiku je specifická sladší vůně. Přípravky mají kratší trvanlivost a je nutné přísně dodržovat skladovací podmínky.

Roli hraje i obal

Důležitou roli má samotný obal. Musí být vyroben tak, aby při aplikaci přípravku nedocházelo k přímému kontaktu s vnějším prostředím, a tím i následné nežádoucí kontaminaci, což se děje nejčastěji tím, že rukou saháme přímo do kelímku. To se u biokosmetiky nesmí vůbec stát. Proto je biokosmetika umisťována především do dávkovačů nebo tub. Obaly musí být vyrobené ze speciálních, recyklovatelných materiálů, které jsou snadno odbouratelné a zároveň jsou neprůhledné, aby důkladně chránily přípravky před sluncem. Stejně jako samotné produkty, i obaly jsou šetrné k přírodě a neničí životní prostředí.

 Bambucký balzám

BIO RYOR Care – Bambucký balzám

Přípravek, který má formu masti, je směsí přírodních látek. Obsahuje bambucké máslo, avokádový a jojobový olej, včelí vosk a přírodní vitamin E.

Je mimořádný svou dobrou vstřebatelnosti, zklidňuje podrážděnou a rozpraskanou pokožku – NEDRÁŽDÍ! Používá se na citlivá, rozpraskaná, podrážděná místa pokožky (např. mrazem a sluncem).

Je vhodný i na ošetření čerstvých i starších jizev. Preventivně dokáže zabránit tvorbě strií, pomůže i při odstraňování prasklin na pokožce těla, rukou a nohou. Je perfektní i pro citlivou dětskou pokožku. Balzám je tedy používán celou rodinou v průběhu celého roku.
Více informací o přípravku.

 Bio Ryor Care - denní krém

BIO RYOR Care – Denní krém

Lehký denní krém vytváří strukturu tekutých krystalů, která napodobuje ochrannou vrstvu vrchního kožního filmu, a tím zlepšuje bariérovou funkci pokožky. BIO RYOR Care - denní krém obsahuje pouze látky přírodního charakteru – olivový olej, přírodní emolienty, makadamový olej, extrakt ze zimolezu japonského a další.

Přípravek je parfemován svěží, zcela přírodní silicí
z citrusových plodů. Je určen k dennímu ošetření normální a citlivé pokožky.
Více informací o přípravku .


 

 Bio Ryor Care - Noční krém

BIO RYOR Care - Noční krém

Lehký noční krém obsahuje makadamový, jojobový a avokádový olej. Dalšími použitými surovinami jsou i bambucké máslo, rostlinný glycerin a extrakt ze zimolezu japonského.

Krém je parfemován zcela přírodní, svěží silicí
z citrusových plodů. Je určen na večerní – noční ošetření pleti všech typů, včetně pleti vysoce citlivé pro všechny věkové kategorie. Vysoce ceněna je jeho mimořádně dobrá vstřebatelnost.
Více informací o přípravku.

Více na www.ryor.cz/cz/

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Jak probíhá operace nosu

Rinoplastika - operace nosu

Mezi kosmetickými vadami zaujímá nos výjimečné postavení. Je dominantou obličeje a jakékoli nápadnější změny v jeho tvaru a velikosti mohou mnohdy…

Akční letáky