Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak kočky přicházejí o iluze…

Zdroj: Profimedia.cz

Společnost Felix Grey se od roku 2006 aktivně věnuje péči o opuštěné, handicapované a bezprizorní kočky, také aktivně řeší problematiku osvěty a medializace ochrany zvířat. Obrátili se na nás se žádostí o pomoc. Zveřejněním osudů jejich „klientů“ třeba najdou další lidi, kteří by pomohli… Zde je první příběh.

„Neviděli jste naši kočku ?“ zeptal se mě pan XY. „Někde ta mrcha musí bejt… už je to tu zas samá myš“, dodal. Inu, jiný kraj, jiný mrav – a co si budeme povídat, na vsi to tak prostě chodí. Kočka je nástroj na chytání myší, takový čistící prostředek domů a zahrad. Ne že bychom z tohoto přístupu byli nadšeni, ale pokud se kočce zároveň dostane základní péče, nějaká ta další strava kromě myších steaků, sem tam majitel myšilova pochopí, že je potřeba odčervit a naočkovat, a když se úplně zadaří, prozře a kočku vykastruje, je vlastně vyhráno.

„A jak vlastně vypadala?“ ptám se na revanš.

„Normální míca, vobyčejná, černobílá, taková hubená,“ nechtěně prozrazuje „majitel“ a aby tomu nasadil korunu, dodá: „je pryč tak tejden,potvora“, mávne rukou a odchází směr hospoda.

Nevidět svoje kočky týden je pro většinu kočkomilů nemyslitelné.
Ne tak ve venkovských luzích a hájích – týden sem, týden tam, svoje kočky nehlídám, notuje si možná nejeden venkovan.

Zdroj: Profimedia.cz

Za pár dní se na návsi objevilo cosi chlupatého, zrousaného, vychrtlého – a černobílého. Ano, vypadalo to jako kočka, tedy hodně zdevastovaná kočka.

„Pane XY, je to ona?“ vznáším dotaz patřičným směrem.

Pan XY se podívá na to zubožené tělíčko a zatváří se silně znechuceně při pohledu na natržené ucho, vystouplé kosti a pěnu u tlamky toho nebohého stvoření.

„Těžko …. „ odsekne. „Kdepak, v životě jsem TO neviděl“, honem dodá, jelikož mu nejspíš došlo, že bychom mu ji mohli chtít v tomto stavu vrátit ( bez obav, pane XY – vám bychom nemocnou kočku v žádném případě nevraceli – na to, abyste ji pohodil do stodoly a počkal, až dodýchá, nemáme žaludek ).

Inu:

Dokud kočka myši chytá, hospodář ji v domě vítá.

Pokud nemá sílu k tomu, okamžitě musí z domu.

A pak buďte optimisté a naplánujte si, že tento měsíc provedete konkrétní veterinární úkony, na které se teoreticky dostává financí.

Zdroj: Profimedia.cz

Stačí jeden pan XY (a jemu podobní). Kočka v kritickém stavu, dehydrovaná, bojující o život, které nedokážete odmítnout pomoc – a vše je jinak. Volba, co teď a co potom, a zda vůbec, není rozhodně snadná.

Pokud se podobné případy podaří ustát, zvíře má často trvalé následky, což obnáší přinejmenším dietu a pravidelné veterinární kontroly. Přesto je to tak trochu zázrak.

Pro některé jsme blázni, pro podobné kočičí pacienty poslední šance.

Děkujeme vám, kteří jste pochopili. Děkujeme těm, kteří si u nás nějakou tu maličkost již objednali a přesvědčili nás, že naše snaha má smysl.

Děkujeme těm, kteří si u nás nějakou tu věcičku vyberou a třeba se o nás zmíní i jinde, pomůže i umístění odkazu na vaše weby… Dík za to, že jste.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky